Zimowy Poland Bike Marathon w Nieporęcie

Kolarska zima z Poland Bike znów z rekordem frekwencji! Aż 470 amatorów jazdy na rowerach górskich wystartowało w podwarszawskim Nieporęcie w drugim etapie cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2020, organizowanym przez Grzegorza Wajsa. To był zdecydowanie największy do tej pory zimowy maraton MTB w Polsce! Bazą imprezy była Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie. Nieopodal na skraju Lasów Nieporęckich znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

– Cieszy rekordowa frekwencja wśród uczestników – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Dla nas jest to kolejny sygnał, że organizujemy imprezy na dobrym poziomie. Wraz z kolarzami z całej Polski szykujemy się do naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, a zimowa seria wyścigów Poland Bike w Markach, Nieporęcie i Kobyłce jest świetną rozgrzewką i testem formy przed sezonem letnim.

Na trasie MAX (35 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), który wyprzedził Bartosza Niebielskiego (Kamyk Radzymin MTB Team) i Kacpra Skalskiego (Świat Rowerów Team). Wśród kobiet wygrała Izabela Kamińska (Sklepbicykl.pl-Perfectsource), przed Katarzyną Skurą (Jacoobcycles BKK Team) i Karoliną Podgórską (Roztocze Cycling Team).

Dystans MINI (18 km) najszybciej pokonał Filip Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team), finiszując przed Michałem Bojarczakiem (AGR Podlasie) i Maciejem Petryszynem (UKK Huragan Wołomin). W rywalizacji kobiet triumfowała Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), wyprzedzając Katarzynę Radziszewską (MCP Bike Team) i Julitę Tomaszewską (Timbud Team).

Najmłodsi ścigali się na trasie FAN (6,5 km). Wśród chłopców zwyciężył Cezary Wścisły, przed Karolem Skrzyńskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Michałem Jedynakiem (LKK LUKS Sławno). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus, przed Natalią Dobrzyńską (obie z Kamyk Radzymin MTB Team) i Marią Ambrożkiewicz (Warszawski Klub Kolarski).

W rywalizacji drużynowej w Nieporęcie triumfował KK Catena Wyszków, przed Retro Stork Team i Kamyk Radzymin MTB Team, a klasyfikację rodzinną wygrali Drzewieccy, przed Surdykami i Klausami.

Zimowy Poland Bike Marathon w Nieporęcie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Nieporęt i siecią SklepRowerowy.pl. Cykl składa się z trzech etapów w podwarszawskich miejscowościach. Teraz czas na finał zimowej serii Poland Bike. Trzeci i zarazem ostatni etap odbędzie się 15 marca w podwarszawskiej Kobyłce. A dwa tygodnie później 29 marca w Serocku – inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2020. Zapraszamy!

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz