3 marca ruszą zapisy na XXX Uphill Race Śnieżka

Już 3 marca punktualnie o godzinie 20:00 rozpoczną się zapisy na trzydziestą edycję Uphill Race Śnieżka. Limit startujących w tym roku to trzysta osób. Zawody odbędą się 23 sierpnia na kultowej trasie trasie Karpacz – Śnieżka.

Kto ma szansę stać się pełnoprawnym uczestnikiem tej imprezy? Każdy kto zdoła wpisać się na listę startową we wtorkowy wieczór, a potem w ciągu trzech dni wniesie opłatę startową.

Ile potrwają zapisy w tym roku? Na pewno krótko. Ostatnie lata pokazały, że wystarczy dosłownie kilkadziesiąt sekund żeby trzysta miejsc startowych zniknęło z puli.

Czy będą dogrywki? Pewnie będą, bo tak również zazwyczaj bywało.

Magia i popularność tego wyścigu nie maleje i aż trudno uwierzyć, że to już trzydziesta edycja tego kultowego wyścigu. Wjazd na Śnieżkę to historia polskiego MTB i wyścig ten od samego początku towarzyszył rozwojowi kolarstwa górskiego w Polsce. Był nowy – tak jak nowe były kiedyś rowery górskie. I był jedną z niewielu okazji, podczas których można się było na takich rowerach ścigać, a już na pewno był ewenementem jeśli chodzi o ukształtowanie trasy, przewyższenie i usytuowanie mety. Nowy już nie jest, ale przyciąga wciąż nowych zawodników.

Dziś różnego rodzaju imprez kolarskich i wyścigów MTB jest sporo, a kolarstwo górskie stało się sportem masowym i jedną z ulubionych form rekreacji w Polsce. Sporo się przez te trzydzieści lat zmieniło, ale Uphill Race Śnieżka trwa i ma się doskonale. Wciąż rozpala wyobraźnię i motywuje do działania. Wciąż jest sportowym wyzwaniem, wciąż jest celem samym w sobie.

Żeby wystartować w tym wyścigu, trzeba odnaleźć swoje nazwisko na liście startowej i najpierw wygrać pierwszy etap tej imprezy. Ten etap rozpocznie się we wtorek, 3 marca, o godzinie 20:00.

W 2019 roku najszybciej do mety na Śnieżce dotarł Andrzej Poczopko. Ponad 13 km z przewyższeniem ponad 1000 m pokonał w czasie 49 minut i 18 sekund. Najlepszą z kobiet była Anna Sadowska.

Więcej na https://uphillrace.pl i https://www.facebook.com/UphillRace/

Dodaj komentarz