Przegonią zimę w Karczewie: finał Northtec MTB Zimą

Setki kolarzy wystartują 8 marca w Karczewie podczas maratonu kolarstwa górskiego organizowanego przez Cezarego Zamanę. Szczególnie mile widziani są mieszkańcy Karczewa, dla których przyszykowano osobną klasyfikację na najszybszego zawodnika.

Przegonić zimę będzie można dosłownie i w przenośni. Dosłownie, bo trasa przyszykowana przez Cezarego Zamanę, znawcę zimowych maratonów i ich pioniera w Polsce, pozwoli na rozwinięcie niemałych prędkości. Jej przebieg został tak pomyślany, aby bez względu na nieprzewidywalne marcowe warunki pogodowe, była ona w pełni przejezdna. „Jesteśmy przygotowani, aby uporać się nawet z nagłymi zmianami aury. Nawierzchnia trasy eliminuje ryzyko błota, a otaczające trasę drzewa ochronią przed uciążliwymi podmuchami chłodnego wiatru” – zapowiada dyrektor sportowy zawodów, Cezary Zamana.

Przegonić zimę będzie można również i przenośnie. To dlatego, że zaplanowany na 8 marca maraton w Karczewie będzie zwieńczeniem trwającego od stycznia cyklu Northtec MTB Zimą. Jego zakończenie można więc potraktować jako ostateczne pożegnanie z przerwą oraz start przygotowań do długo wyczekiwanego wiosennego sezonu.

Do wyboru będą trzy dystanse. Dzieci sprawdzą swoje siły na dystansie Hobby (7 km), a starsi wyruszą albo na dystans Fit (21 km), albo na ½ Pro (38 km). Starty dystansów zaplanowano na osobne godziny tak, aby zagwarantować zawodnikom maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo. Na umieszczonych na trasie bufetach dostępne będą bidony z ciepłym izotonikiem. Będzie można też liczyć na ciepłe słowa dopingu, wykrzykiwane przez Cezarego Zamanę i jego drużynę pomocników.

Baza zawodów zlokalizowana w Hali Sportowej w Karczewie (skrzyżowanie ulic Westerplatte i Otwockiej) będzie bezpieczną przystanią tak dla zawodników, jak i ich nieodłącznych rowerów. Ci pierwsi mogą korzystać z ogrzewanych szatni oraz pryszniców, a także stołówki z serwowaną ciepłą zupą oraz ciastami. Przed Halą zaparkuje foodtruck z bogatą ofertą dań szykowanych przy wykorzystaniu świeżych składników. Każdy zostanie też poczęstowany kawą bądź herbatą. Na rowery czekać będzie parking.

W Hali zorganizowane zostaną także wciągające gry i zabawy dla dzieci. Rodzice będą więc mogli zostawić swoje pociechy i bez stresu zająć się ściganiem pośród karczewskich lasów.

Po zawodach odbędzie się dekoracja – zarówno zwycięzców maratonu, jak i triumfatorów całego cyklu. Czekają na nich medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Polska firma Northtec przygotowała vouchery na zakup swoich produktów. Nagrody ufundowały też firmy Goggle i KOKOwear. Pamiątkowe, efektownie zaprojektowane medale powędrują również do wszystkich zawodniczek oraz zawodników, którzy zaliczyli wszystkie trzy zimowe maratony.

Współorganizatorem zawodów Karczew Northtec MTB Zimą jest Urząd Miejski Karczewa oraz Centrum Kultury i Sportu w Karczewie.

Zapisy na marcowe zawody już trwają na stronie www.zima.zamanagroup.pl. Zapisać się będzie można także w dniu imprezy, tj. 8 marca w biurze zawodów. Ważna informacja dla zawodników jest taka, że w niedzielę od godziny 13.00 będzie można odbierać numery startowe na sezon Cisowianka Mazovia MTB Marathon oraz opłacać pakiety (Maxi, Flex) i pojedyncze starty w maratonach MTB zaczynających się już 5 kwietnia w Legionowie.

PROGRAM ZAWODÓW NORTHTEC MTB ZIMĄ – KARCZEW 8 MARCA

Biuro zawodów: Hala Sportowa, skrzyżowanie ul. Westerplatte i Otwockiej

sobota 7 marca

  • 14.00-16.00 – zapisy w biurze zawodów

niedziela 8 marca

  • 8.00 – 11.30 zapisy w Biurze Zawodów
  • 11.00 – start dystansu Hobby
  • 11.45 – wejście zawodników w sektory na dystansie ½ Pro i Fit
  • 12.00 – start maratonu, dystanse ½ Pro i Fit
  • 13.30 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
  • 14.00 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
  • 14.45 – dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców

Foto: Zbigniew Kowalski

Dodaj komentarz