Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team podbijają Europę

W miniony weekend zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wzięli udział w kilku zawodach – w Polsce i Europie. Zajęli bardzo dobre lokaty: Aleksandra Podgórska i Bartłomiej Wawak wygrali Puchar Czech w Kutnej Horze (ranga UCI C1), Zuzanna Krzystała była 5. w maratonie Kamenjak Rocky Trails (kat. elita kobiet) i 10. w XC (kat. elita kobiet), Anna Urban zajęła 7. pozycję w maratonie Kamenjak Rocky Trails (kat. elita kobiet), a Stanisław Nowak był drugi w Pucharze Polski w Białymstoku.

Zawodnicy rozpoczynają tegoroczne starty w bardzo dobrej dyspozycji. Sezon dopiero się rozkręca, ale już widać, że zimowy okres przygotowawczy został odpowiednio przepracowany przez zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Komentarze zawodników:

Bartłomiej Wawak – 1. miejsce w Pucharze Czech w Kutnej Horze:

Kolejnym wyścigiem, na który pojechałem była pierwsza edycja Pucharu Czech w Kutnej Horze. Wyścig odbył się na bardzo szybkiej trasie, którą musieliśmy pokonać aż dziewięć razy. Praktycznie od samego startu było narzucone mocne tempo, gdzie nasza przewaga nad trzecim zawodnikiem wyniosła trzy minuty. Takie tempo spowodowało ucieczkę od reszty startujących i w ostatniej fazie wyścigu walczyliśmy tylko we dwójkę o zwycięstwo. W połowie ostatniej rundy udało mi się zaatakować i utrzymać minimalną przewagę nad drugim zawodnikiem na mecie.

Aleksandra Podgórska – 1. miejsce w Pucharze Czech w Kutnej Horze:

Na Puchar Czech do Kutnej Hory jechałam z myślą o powtórzeniu wyniku sprzed dwóch lat, kiedy go wygrałam. Trasa wyścigu nic się nie zmieniła. Wciąż jest bardzo szybka i kręta. Przeważały płaskie odcinki i bardzo krótkie, ale sztywne podjazdy. Wyścig zaczęłam na trzeciej pozycji. Musiałam jednak szybko reagować, bo zawodniczka prowadząca wyścig zaczęła odjeżdżać. Kończąc pierwszą rundę „dospawałam” się do jej koła. Nie chciałam dłużej czekać i w zasadzie od razu wysunęłam się na pierwsza pozycje. Zaczęłam stopniowo jej odjeżdżać i od tego czasu zaczął się mój samotny wyścig przez 6 rund. Cieszę się, że mój cel na te zawody został osiągnięty. Wygrałam wyścig kategorii UCI C1.

Stanisław Nowak – 2. miejsce w Pucharze Polski w Białystoku:

Jak przed laty tak i w tym roku zawody o Puchar Polski zaczęły się w Białymstoku – tym razem z rangą wyścigu UCI C3. Od samego startu aż po linię mety zajmowałem drugą pozycję. To kolejny start, z którego mogę być zadowolony. Dobra dyspozycja i niezawodny sprzęt sprawiają, że mogę podejść z pełną motywacją do kolejnej porcji treningów.

Zuzanna Krzystała – 5. miejsce w maratonie Kamenjak Rocky Trails (kat. elita kobiet) i 10. miejsce w XC (kat. elita kobiet):

W weekend wraz z częścią drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wzięliśmy udział w dwóch wyścigach na terenie Kamenjak Rocky Trails – Premantura w Chorwacji. Pierwszy z wyścigów rozgrywany w formule Cross Country odbył się w sobotę. Na szczęście zarówno pogoda i warunki uległy polepszeniu, ponieważ podczas piątkowego objazdu trasy po całym dniu opadów deszczu zrobiło się bardzo ślisko i błotniście. Ustawiona według listy w ostatnim rzędzie, tuż po rozbiegówce rozpoczęłam wyścig z 18 miejsca. Do pokonania miałam pięć rund, więc starałam się jechać swoim tempem, a w miejscach trudnych technicznie popełniać jak najmniej błędów. Dzięki temu ostatecznie ukończyłam start na 10. miejscu w Elicie Kobiet. Po słonecznym XC przyszedł czas na niedzielny deszczowy maraton. Wszystkie kategorie ruszyły ze startu wspólnego, a do pokonania była krótka rozbiegówka i trzy pętle w pięknych, choć miejscami wymagających warunkach. Kończę wyścig na “szerokim podium” zajmując 5. miejsce w Elicie Kobiet. Był to dla mnie tegoroczny debiut w maratonie oraz drugie zawody w formule XC, zarówno trasy, jak i moje rywalki są dla mnie wielką niewiadomą, ale już mogę wyciągnąć pierwsze wnioski i zebrać pierwsze punkty w rankingu UCI.

Dodaj komentarz