Taurus wprowadza na rynek nowe bagażniki rowerowe marki Aurilis

Na polskim rynku pojawiły się nowe modele bagażników rowerowych włoskiej marki Aurilis. Smart Rider to nowatorska i lekka platforma z mocowaniem na haku holowniczym, a Fast Rider to prosty w obsłudze uchwyt montowany na dachu samochodu. Jak wskazuje dystrybuujący nowe bagażniki Taurus, oba modele wyróżniają się dobrą relacją jakość/cena oraz rozwiązaniami przyjaznymi rowerzystom.

Bagażniki Aurilis Smart Rider i Aurilis Fast Rider to jedne z nowości na sezon 2019 w ofercie polskiej firmy Taurus, producenta oraz dystrybutora m.in. bagażników i boxów dachowych, a także bagażników do przewozu sprzętu rowerowego i zimowego.

Aurilis Smart Rider

Pierwsza z nowości to platforma do przewozu rowerów, którą montuje się na haku samochodowym. Aurilis Smart Rider jest dostępny w dwóch wersjach pozwalających na jednoczesny transport 2/3 rowerów, a po wykorzystaniu sprzedawanego osobno adaptera można zwiększyć ładowność do 3/4 jednośladów.

Zaprojektowane przez włoskich inżynierów platformy należą do najlżejszych tego rodzaju konstrukcji – w zależności od modelu waga wynosi tylko 13 lub 15 kg.

Niska waga Smart Ridera, w połączeniu ze zintegrowanymi kółkami transportowymi i kompaktowymi wymiarami po złożeniu, to znaczne udogodnienie dla użytkowników. W efekcie możemy w wygodny sposób przenosić platformę, a do jej przechowywania nie potrzeba zbyt wiele miejsca. To zresztą nie jedyne rozwiązanie ułatwiające życie rowerzystom, które można znaleźć we włoskich platformach. Projektanci zastosowali systemy prostego montażu – zarówno jeśli chodzi o montaż bagażnika na haku, jak i mocowanie rowerów na platformie. Dzięki systemowi Slide & Tild nawet z przymocowanym sprzętem platformę możemy odchylić, co daje dostęp do samochodowego bagażnika” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Maksymalna ładowność bagażnika to 60 kg, a w przypadku pojedynczego roweru limit wynosi 30 kg. Jak zaznacza Robert Senczek, w efekcie za pomocą platformy Smart Rider przewozić można również cięższe modele, w tym rowery z asystą elektryczną. Sam montaż nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi, a bezpieczeństwo przewożonego sprzętu jest zapewnione m.in. przez możliwość płynnej regulacji rozstawu między rowerami, paski zębate pozwalające na szybki zacisk przy mocowaniu kół oraz odłączane uchwyty, które optymalizują siłę docisku. Platformy są też odpowiednio zabezpieczone przed kradzieżą.

Sugerowana cena platformy Aurilis Smart Rider wynosi – w zależności od modelu – 1699 lub 1899 zł.

Aurilis Fast Rider

Druga z nowości wprowadzonych przez firmę Taurus to uchwyt dachowy, w którym rower mocuje się za ramę i koło. Aurilis Fast Rider umożliwia transport roweru o wadze do 20 kg i jest kompatybilny z okrągłymi i owalnymi ramami o średnicy od 22 do 100 mm. Co ważne, rozmiar kół nie ma znaczenia.

Fast Rider jest jedną z najciekawszych propozycji, jeśli weźmiemy pod uwagę relację jakość/cena. Aluminiowa konstrukcja tego uchwytu i zastosowane technologie zapewniają prostotę obsługi. Uchwyt jest też dosyć uniwersalny i pozwala na przewożenie różnych typów rowerów. Tak jak w przypadku platformy Smart Rider, także Fast Rider oferuje przyjazny system montażu na bagażniku bazowym, który nie wymaga użycia żadnych narzędzi” – tłumaczy Robert Senczek.

W uchwycie wykorzystano nowatorski system mocowania ramy rowerowej z autorską technologią zacisku. Jak dodaje Robert Senczek, ważną rolę pełnią też przesuwne podstawki pod koła – zastosowano bowiem system samoblokujący ze specjalnymi paskami zębatymi, których celem jest kontrola siły mocowania.

Włoski bagażnik to także m.in. miękkie okładziny gumowe na wewnętrznej powierzchni uchwytu. Dzięki temu rozwiązaniu rama roweru jest dodatkowo chroniona przed ewentualnymi uszkodzeniami. Uchwyt Aurilis Fast Rider wyposażono również w system zintegrowanych zamków zabezpieczających bagażnik i przewożony na nim sprzęt przed kradzieżą. Konstrukcja umożliwia ponadto montaż bagażnika po obu stronach samochodu.

Sugerowana cena uchwytu Aurilis Fast Rider wynosi 349 zł.

Foto: Informacje prasowe

Dodaj komentarz