Drugi etap Garmin MTB Series 2019 już w najbliższą niedzielę w Kolbudach!

Gmina Kolbudy będzie gospodarzem kolejnego etapu rywalizacji w ramach tegorocznej, wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series. Zawody odbędą się w niedzielę – 14 kwietnia. Do tej pory na listach startowych znajdują się nazwiska blisko 500 zawodników!

W minionym tygodniu, etapem w Gdańsku, rozpoczęła się rywalizacja w ramach tego popularnego na Pomorzu cyklu. Rywalizacja była niezwykle interesująca i zacięta, a o ostatecznej lokacie decydowały często ułamki sekund. Teraz przyszedł czas na kolejne rozstrzygnięcia i zmiany w klasyfikacji generalnej. Etap w Kolbudach jest trochę szybszy i mocno techniczny, więc zawodnicy będą mieli okazję wykazać się wszechstronnością na wielu wymagających fragmentach. Wyjątkowomalownicza trasa tego etapu poprowadzi kolarzy atrakcyjną widokowo ścieżką wokół Jeziora Otomińskiego i skrajem Rezerwatu Bursztynowa Góra. Dystans nie będzie jednak identyczny jak przed rokiem, jego przebieg także został nieznacznie odświeżony.

„Trasa jest niezwykle ciekawa, na 4 km na zawodników czeka singiel, z którego rozpościera się piękny widok na płynącą w dole rzekę Radunię, okolice 10 km to już bardzo atrakcyjny fragment prowadzący wzdłuż Jeziora Otomińskiego, a po około 18 km zawodnicy przejadą obok Rezerwatu Bursztynowa Góra. Centrum zawodów, podobnie jak w zeszłym roku, zlokalizowane będzie na terenie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach”. – powiedział Piotr Matkiewicz, z firmy Labosport Polska.

Zmagania w ramach wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2019 zakończą się 28 kwietnia w Sopocie, gdzie każdy zawodnik, który ukończy wszystkie trzy wyścigi, zostanie nagrodzony pamiątkowym medalem Finishera. Udekorowani zostaną też oczywiście triumfatorzy klasyfikacji generalnych na obu dystansach.

Cały czas trwają zapisy na zawody w ramach Garmin MTB Series 2019: Kolbudy i Sopot. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.mtbseries.pl

Dodaj komentarz