14 kwietnia rusza ŻTC BIKE RACE 2019 w Grójcu

14 kwietnia odbędzie się pierwszy wyścig z cyklu ŻTC BIKE RACE 2019. Gospodarzem pierwszego etapu jest Grójec, tego dnia oficjalnie rozpocznie się rywalizacja dla mastersów i kategorii cyklosport.

Grójec już od kilku lat stał się miejscem inauguracji cyklu ŻTC BIKE RACE, podobnie jest w tym roku. Zgodnie z założeniami kolarze rywalizować będą w ramach dwóch cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE z podziałem na kategorie wiekowe. Ściganie rozpocznie się punktualnie o 12:00 od startu honorowego, zawodnicy ruszą z bazy zawodów mieszczącej się przy Hali Sportowej „SPARTAKUS” Grójeckiego Ośrodka Sportu (ul. Sportowa 16). Trasa wyścigu poprowadzona zostanie na 18 kilometrowej rundzie drogami technicznymi wzdłuż trasy S7. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 106,5 km, zaś najstarsze 34,5 km. Dekoracja zawodników planowana jest na godzinę 15:30, zanim to jednak nastąpi organizator zaplanował podobnie jak przed rokiem rozpoczęcie kolarskiej biesiady. – Przed nami kolejny sezon ŻTC BIKE RACE, tradycyjnie zapraszam wszystkich do Grójca na oficjalne otwarcie sezonu kolarskiego dla mastersów i kategorii cyklosport, z tej okazji podobnie zresztą jak przed rokiem, organizujemy bezpośrednio po wyścigu kolarską biesiadę. Pierwsze piwo stawia wszystkim uczestnikom ŻTC – zachęca do udziału w zawodach, dyrektor wyścigu, Wojciech Pawelec.

Podczas zawodów przygotowano atrakcje dla kibiców, warto przyjść tego dnia do Hali Sportowej „SPARTAKUS” Grójeckiego Ośrodka Sportu i wziąć udział w konkursach przygotowanych dla fanów jednośladów. Przyjdź, dopinguj zawodników na trasie i wygraj cenne nagrody ufundowane przez Tundra – serwis rowerowy.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz