Relacja z Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Legionowie

W ubiegłą niedzielę w Legionowie ruszył 15. sezon cyklu maratonów rowerowych Cisowianka Mazovia MTB Marathon organizowanych przez Cezarego Zamanę. Spod nowoczesnej DPD Areny do sportowej walki ruszyło tysiące kolarzy.

Nowością w tegorocznej edycji jest odcinek specjalny Continental liczący 6,5 km długości.

„W środku wszystkich dystansów zawodnicy mieli do pokonania ten szczególny fragment trasy” – tłumaczył Cezary Zamana, spoglądając, jak kolejni kolarze radzą sobie ze stromym podjazdem, by następnie odzyskać utraconą prędkość na zjeździe. „Mamy tu profesjonalnie zorganizowany pomiar czasu dla każdego uczestnika. To bodaj pierwszy raz w historii wszelkich zawodów, może i na świecie, że na takiej próbie zawodnicy z różnych dystansów mogli się bezpośrednio porównać swoje umiejętności mocy” – zastanawiał się dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Najlepszymi solistami w swoich kategoriach zostali następujący zawodnicy:

Na Pro triumfował Patryk Piasecki, który 63 km pokonał z czasem 02:08:47. Za nim przyjechał Kamil Kuszmider z czasem 02:09:01. Trzecie miejsce zajął Łukasz Góralewski z czasem 02:12:50. Wśród kobiet najszybsza była Urszula Luboińska z czasem 02:31:08, za którą na metę kolejno wjechały: Katarzyna Radziszewska z czasem 02:39:41 i Magdalena Kuszmider z czasem 02:45:26.

Na dystansie ½Pro zwyciężył Adam Płoski, który 39 km pokonał z czasem 01:25:46. Drugi wjechał Jarosław Hałas z czasem 01:26:22. Trzeci był Łukasz Pawlak z czasem 01:26:54. Wśród kobiet najlepsza była Małgorzata Lutecka z czasem 01:36:38, za którą na metę kolejno wjechały: Anna Kołatka z czasem 01:46:01 i Anna Ostrowska z czasem 01:47:26.