Zapowiedź sezonu 2016 „Enduro MTB Series by Kellys”

Znane są już szczegóły przyszłorocznego cyklu kolarskich zawodów enduro, które wspierać będzie marka Kellys. Rywalizacja podczas wyścigów nadal odbywać się będzie w formacie on-sight czyli bez wcześniejszej znajomości trasy. Szykuje się więc spora dawka adrenaliny.

Po niewątpliwym sukcesie zawodów „Przesieka Enduro MTB”, które rozegrane zostały w czerwcu w Karkonoszach, organizatorzy poszli „za ciosem” a efekty tych działań już możemy zaobserwować. Kolarskie enduro w formacie on-sight to kwintesencja jazdy rowerem w górach, odkrywanie nowych szlaków, pokonywanie własnych słabości, po prostu niezapomniana przygoda połączona z rywalizacją. Impreza w Przesiece pokazała, że nie brakuje w Polsce chętnych na tego typu zawody – mówi jeden z organizatorów. Sezon 2016 cyklu Enduro MTB Series by Kellys rozpocznie się 18 czerwca w Przesiece. Różnorodna nawierzchnia, przyjemne dojazdówki i możliwość kąpieli w Wodospadzie Podgórnej – to tylko niektóre atrakcje czekające na zawodników w Gminie Podgórzyn. Druga edycja odbędzie się w Gminie Baligród 8 października.

Rywalizacja w Bieszczadach będzie dla wielu osób prawdziwą jazdą w nieznane. Piękne jesienne kolory i dzikie, nieznane ścieżki stworzą niezapomnianą atmosferę. Dla osób, które liczyły na więcej mamy sprawdzone informacje, o trwających rozmowach na temat trzeciej edycji, która prawdopodobnie odbędzie się wakacje. Bądźcie zatem dobrej myśli – trzy wyścigi to już coś. Rangi i popularności imprezie doda z pewnością wsparcie ze strony marki Kellys, która została sponsorem tytularnym cyklu. Wspierając Enduro MTB Series chcemy dzielić się z Wami naszą pasją do rowerowego enduro, spędzać wspólnie czas na kilometrach wspaniałych polskich szlaków, a także rywalizować w prawdziwie sportowej atmosferze – mówią przedstawiciele sponsora. Dzięki tej współpracy, na każdej z edycji będzie okazja przetestować rowery marki Kellys. Warto również wspomnieć, że organizatorzy mocno stawiają na międzynarodowy charakter cyklu a więc zaproszenie do udziału zawodników głównie z Czech i Słowacji. Z tego względu nawiązano współpracę z portalami d:key (www.dolekop.com) oraz Bike
And Ride (www.bikeandride.cz).

Do rąk zwycięzców oraz szczęśliwców podczas losowania trafią m.in. aparaty i kamery BenQ, odzież i ochraniacze Endura, kaski TSG, okulary i gogle Julbo, plecaki Deuter, opony Maxxis, latarki i ładowarki Varta, uszczelniacze Trezado, urządzenia Airshot. Ponadto każdy z uczestników zawodów otrzyma w pakiecie startowym produkty do prania i impregnacji Nikwax oraz smary Juice Lubes. A to nie wszystko, bo rozmowy z kilkoma markami podobno nadal trwają i wyglądaja obiecująco. Już niebawem kolejne informacje o tym „młodym” ale prężnie rozwijającym się cyklu rowerowych zawodów enduro. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej (www.enduro-mtb.eu) i Facebooka (www.facebook.com/EnduroMTBseries).

Źródło: wiadomości prasowe

Dodaj komentarz