XII etap SK bank Mazovia MTB Marathon w Ciechanówie

Pod zamkiem w Ciechanowie zawodników SK bank Mazovia MTB Marathon przywitały tłumy lokalnych kibiców. Na starcie pojawił się także prezydent miasta Krzysztof Kosiński, który wystartował z zawodnikami na dystansie Hobby. Wyjątkowa frekwencja ponad 900 kolarzy nie była przypadkowa, ponieważ trasa w Ciechanowie jest dobrze znana zawodnikom Mazovii, a samo miasto przyciąga pięknym otoczeniem i wyjątkowym klimatem.

Trudność maratonu niewątpliwie podniosła wysoka temperatura, a ta udzieliła się zawodnikom, co widać było na finiszach. Dystans Giga, który liczył 83 km przyciągnął niemal 50 śmiałków. Wśród nich liderem został Michał Wyżlic (Retro Rowery Duda Team), który samotnie przekroczył metę z przewagą ponad 2 minut przed doświadczonym Arturem Korcem (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Trzeci zameldował się Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team). Na tym dystansie wystartowały natomiast tylko dwie zawodniczki. Zwyciężyła Małgorzata Lutecka (iFON.pl), druga dojechała Olga Niewiarowska (TREK HONDA GDYNIA).

DSC_3512

Na dystansie Mega triumfował Bartek Borowicz (APS POLSKA COZMOBIKE), drugie miejsce zajął Łukasz Góralewski (INTER CARS). Na trzecim miejscu zameldował się Bartosz Grędziński (Retro Rowery Duda Team). Wśród Pań na dystansie Mega najlepsza okazała się Agnieszka Uroda-Hampelska (Orbea Polsport Group). Prawie 6 minut straty miała druga zawodnicza Joanna Gumieniak (Bike Atelier Team). Na pozycji numer trzy sklasyfikowana została Elżbieta Tyszkiewicz. Bardzo dużą frekwencję zanotował dystans Hobby, bo aż 160 zawodników, w tym wielu mieszkańców Ciechanowa.

DSC_4011

Podczas rowerowego weekendu rozegrane zostały wyścigi dla dzieci MiniMini+ Mazovia, organizowane w trakcie zmagań dorosłych zawodników. Na specjalnie wytyczonej pętli, podzielone na kategorie, rywalizowało ze sobą ponad 70 maluchów. Tej zabawie towarzyszyła znana wszystkim z ekranów telewizyjnych Rybka MiniMini.

Przed nami jeszcze trzy etapy SK bank Mazovia MTB Marathon. Kolejna impreza, odbędzie się w Olsztynie 6 września.