Relacja z IV etapu Kross Road Tour w Przasnyszu

Czwarty etap długo oczekiwanego cyklu szosowego Kross Road Tour został rozegrany w sobotę 29 sierpnia w Przasnyszu! Zawody przebiegły bezpiecznie, bez większych kolizji i nieoczekiwanych zdarzeń. Trasę zabezpieczało 22 funkcjonariuszy policji oraz 7 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej. Tempo wyścigu było bardzo mocne. Po starcie na pierwszych kilometrach oderwała się grupka 4 zawodników, która dowiozła kilkuminutową przewagę do mety. Ucieczki nie udało się zlikwidować nawet grupie pościgowej, którą prowadzili Dariusz Baranowski i Cezary Zamana. Po wyścigu doświadczeni kolarze podkreślali bardzo dobry poziom sportowy tych zawodów.

DSC_2014

Na dystansie Mega pierwszych trzech zawodników dzieliły zaledwie setne części sekundy. Po zaciętym finiszu zwyciężył Karol Szczepański (KOLARSKI KLUB SPORTOWY CIECHANÓW). Drugą pozycję zajął Jacek Sargalski (Kolarski Klub Sportowy MASTERS BRODNICA). Trzeci był Patryk Badura (Michelin Team). Na dystansie Mega wystartowała tylko jedna zawodniczka, Magdalena Chmielewska z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

DSC_2439

Zwycięzcą dystansu Fit, po mocnym finiszu został Łukasz Sęk (DAMPERS MTB TEAM). Cztery sekundy za nim dojechał Cezary Jóźwiak.  Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Matek Sęk (RKS Family Active). Wśród Pań na krótszym dystansie triumfowała Oliwia Majewska (BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki), druga pozycja przypadła dla Mileny Kowalskiej-Pury (AIRBIKE.PL Rocky Mountain). Trzecia dojechała Olga Niewiarowska (TREK HONDA GDYNIA).

DSC_3350

Do końca cyklu Kross Road Tour pozostały jeszcze dwa etapy. Zawodnicy będą walczyć o punkty 19 września w Rawie Mazowieckiej oraz na finałowym wyścigu 10 października w Nałęczowie.