Włoszczowska i Wawak najlepsi podczas Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race

Zawody Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race to największa impreza kolarstwa górskiego w kraju. W sobotę, 3 czerwca, w Parku Paulinum triumfowała gospodyni zawodów – Maja Włoszczowska. Nie dała ona szans koleżance z drużyny Jolandcie Neff i młodej Anne Tauber. Wśród panów zwyciężył jej kolega z drużyny Bartłomiej Wawak, przed Hansem Beckingiem i Antonem Sintsovem.

Maja Włoszczowska i Jolanda Neff – te dwie zawodniczki od początku nadawały ton sobotnich zawodów. Przez dwa okrążenia próbowała je doścignąć Anne Tauber, lecz młoda Holenderka nie była w stanie utrzymać mocnego tempa zawodniczek Kross Racing Team. Włoszczowska i Neff wjechały razem na ostatnią rundę i wiadome było, że o wygraną powalczą między sobą. Bardziej doświadczona Polka zaatakowała na ostatnim kilometrze i o kilka sekund pokonała młodą Szwajcarkę.

Wyścig panów rozpoczął się od mocnego pociągnięcia Dana McConella z Australii, za którym utrzymali się: Wawak, Giger, Sintsov, Becking i Konwa. Kolarz z antypodów nadawał tempo w pierwszej części wyścigu i gubił kolejnych rywali. Na trzeciej rundzie przyspieszył Bartłomiej Wawak z Kross Racing Team i zyskał parę metrów przewagi. Jednocześnie McConell zaczął borykać się z problemami technicznymi. Za Wawakiem ruszył Becking, jednak nie wytrzymał on kolejnego mocnego pociągnięcia. Bartłomiej Wawak na dwóch ostatnich rundach kontrolował sytuację i odniósł pewne zwycięstwo. Obok niego na podium stanęli Hans Becking i Anton Sintsov. Drugi z kolarzy Krossa Fabian Giger, zwycięzca ubiegłorocznej edycji zawodów, finiszował na 8. lokacie.

Warto wspomnieć, że Włoszczowska i Wawak triumfowali też w trakcie ostatniego wyścigu Pucharu Polski Górale na Start w Wałbrzychu.

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz