Wielki pokaz mocy na finale Mazovii w Piasecznie!

Stało się, sezon Mazovia MTB Marathon 2016 ostatecznie zakończył się w minioną sobotę w podwarszawskim Piasecznie. Pomimo mocno jesiennej aury frekwencja dopisała. Tłumy miłośników kolarstwa z całymi rodzinami pojawiły się na stadionie w Żabieńcu. Dopisały też lokalne media, żywo zainteresowane wydarzeniem.

W trakcie zawodów można było poczuć moc pasji do kolarstwa, którą uczestnicy przywieźli ze sobą. Trasa pomimo opadów przez zawodami została dobrze przygotowana przez organizatora. Jeszcze dzień przed maratonem Cezary Zamana osobiście objeżdżał trasę i wytyczał najlepszy z możliwych szlak przejazdu poszczególnych dystansów. Dzięki temu cała trasa była przejezdna, co więcej udało się praktycznie bez większego błota. Zaowocowało to wyjątkowo wysoką średnią prędkością przejazdu, pomimo jesiennego chłodu. Czołówka była mocna, a poziom sportowy wysoki. Wielu na trasie walczyło o trofea w klasyfikacji generalnej, dlatego dali z siebie 100 procent! Po raz kolejny mogliśmy przekonać się o tym, że Chojnowskie lasy mają dla kolarzy dużo do zaoferowania, tym razem jesienią, gdy wyglądają wyjątkowo pięknie.

dsc_1202

Na uwagę zasługuje gala finałowa, podczas której odbyły się uroczyste dekoracje zwycięzców klasyfikacji generalnych. Organizator zadbał o bardzo dobrą oprawę multimedialną oraz catering. Na ogrzewanej hali GOSiRu uroczystości trwały dobre 4 godziny. Oprócz wspomnianego poczęstunku była też dobra muzyka oraz to co wywołało największe emocje, czyli losowanie wielu nagród w tym aż 20 pakietów startowych na przyszłoroczne imprezy Zamana Group! Wręczono także kultowe limitowane koszulki dla najtwardszych czyli finishery 2016. Otrzymali je zawodnicy, którzy wystartowali co najmniej w 14 etapach tegorocznego cyklu.

Dodatkowo w trakcie zawodów w Piasecznie wszyscy zawodnicy i goście mieli okazję zapoznać się z nową kolekcją rowerów firmy Kross na 2017 rok. Ten czołowy producent rowerów w Polsce i w Europie rozstawił specjalne stoisko, na którym oprócz wspomnianej kolekcji na najbliższy sezon, można było zobaczyć i dotknąć roweru Mai Włoszczowskiej, tego na którym zdobyła srebrny medal w Rio! Dodatkowo każdy mógł za okazaniem dokumentu ze zdjęciem przetestować dowolny rower w terenie. Przez cały dzień stoisko Krossa było mocno oblegane. Trzeba przyznać, że z roku na rok ten rodzimy producent podnosi poprzeczkę i dziś rowery Krossa są w światowej czołówce pod względem jakości, wzornictwa i technologii.

dsc_2236

Najmłodszym dzieciom podczas finału kibicowała jak zawsze rybka MiniMini. Natomiast dla młodzieży, która startowała na dystansie Hobby, firma Bike Atelier przygotowała specjalne konkursy z nagrodami. Dzięki tym dodatkowym atrakcjom całe wydarzenie miało wspaniałą rodzinno-piknikową atmosferę.

Rozegrana została dodatkowo specjalna klasyfikacja mieszkańców Piaseczna. Wyłoniono najlepszego mieszkańca miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga.

Na dystansie Giga zwyciężył Kamil Koszmider osiągając czas 02h:38m:41s. Za nim dojechał Adrian Jusiński (02h:43m:17s). Trzeci był Patryk Badura 02h:43m:43s. Wśród kobiet triumfowała Anna Urban (03h:00m:10s), za którą na metę kolejno wjechały: Izabela Macutkiewicz (03h:05m:53s) oraz Małgorzata Lutecka (03h:08m:59s).

dsc_3335

Dystans Mega to zwycięstwo Bartosza Grudzińskiego (01h:38m:20s). Drugi finiszował Mariusz Pałyga (01h:38m:52s). Trzecie miejsce przypadło Karolowi Rumsickiemu (01h:39m:38s). Wśród kobiet podium dla Małgorzaty Kuszmider (01h:52m:30s). Za nią przyjechała Anna Ostrowska (01h:54m:58s). Miejsce trzecie wywalczyła Zofia Sołtys (01h:56m:42s).

Na dystansie Fit triumfował Robert Sawa (00h:34m:40s). Tuż za nim wjechał na metę Michał Kamiński (00h:34m:42s). Trzeci finiszował Marek Gregorowicz (00h:34m:54s). Najszybsza kobietą została Dorota Czajkowska, która osiągnęła czas 00h:39m:32s. Za nią na metę wjechały – Agnieszka Goździńska i Katarzyna Gregorowicz 00h:40m:50s.

Na Hobby triumfował Mateusz Szczepański, który 8 km pokonał z w czasie 00h:19m:45s. Drugi był Mateusz Konwiński (00h:19m:46s). Trzecie miejsce wywalczył Maciej Jarosławski (00h:19m:48s). Wśród kobiet najszybsza była Maja Cieśla 00h:20m:32s, za którą na metę dojechały: Weronika Jankowska (00h:20m:37s) i Julia Ryst (00h:21m:34s).

W klasyfikacji generalnej Open cyklu na dystansie Giga zwyciężyli – Barbara Borowiecka i Łukasz Góralewski. Na dystansie Mega – Urszula Luboińska i Bartek Borowicz. Na dystansie Fit – Magdalena Koszmider i Mikołaj  Mucha. Na dystansie Hobby – Weronika Jankowska i Mateusz Konwiński. Najlepsza drużyna sezonu to APS POLSKA COZMOBIKE. Najlepszą drużyną dystansu Hobby okazała się Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyła rodzina Grygorowiczów, natomiast w parach Mix najlepsi okazali się Tomasz Lutecki i Małgorzata Lutecka. Klasyfikację Sisu – dla najwytrwalszych wygrał Rafał Myszkowski (LOYALTY POINT RACING TEAM (powered by MINI). Szczegółowe wyniki na stronie www.mazoviamtb.pl/wyniki.php

dsc_1749

Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w wielkim finale 2016. Przed nami jesienna przerwa na regenerację, a w styczniu rusza jedyny w Polsce, a może i na świecie zimowy cykl maratonów Northtrec MTB Zimą. Do zobaczenia na trasie – mówi Wam Cezary Zamana!