Wielki finał cyklu Mazovia MTB Marathon 8 października w Piasecznie

Zapraszamy na finał 12 edycji cyklu Mazovia MTB Marathon, który odbędzie się już 8 października w Piasecznie. Miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na stadionie przy ulicy Leśnej 15 w Żabieńcu. Po maratonie przeprowadzona zostanie uroczysta dekoracja klasyfikacji generalnych. 

To już koniec sezonu. Przed nami ostatnia finałowa edycja Mazovii. Piaseczyńska trasa tradycyjnie szykuje się szybka i płaska. Pora roku sprawi jednak, że nikt nie będzie się nudził. Spodziewane utrudnienia spowodowane opadami dodadzą trasie charakteru, a jesienna pora roku sprawi, że Chojnowski Park Krajobrazowy będzie wyjątkowo kolorowy. Zawodnicy powalczą o trofea w klasyfikacjach generalnych, gdzie na tę chwilę jeszcze wszystko może się mocno przetasować. Ciekawie wygląda klasyfikacja drużynowa, gdzie punkty każdego z zawodników będą miały wpływ na to, która ekipa zgarnie pierwsze miejsce na podium. Różnice są bardzo niewielkie. Oficjalna dekoracja klasyfikacji generalnych odbędzie się w ciepłej sali Piaseczyńskiego GOSiRu, która zapewni również zawodnikom pełne zaplecze. Po części oficjalnej już na pełnym luzie odbędą się kuluarowe rozmowy, zabawa oraz towarzyskie wspominki minionego sezonu. Nieprzypadkowo finałowa edycja odbywa się w sobotę, tak aby dać sobie czas na niedzielny odpoczynek.

W Piasecznie organizatorzy przygotowali cztery zróżnicowane trasy. Dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych  Fit (22 km) i Mega (48 km) oraz najdłuższa trasa Giga, która liczy aż 81 km! Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

Dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami oraz upominki.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13:00 będą tam organizowane konkursy  z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Rozegrana zostanie specjalna klasyfikacja mieszkańców Piaseczna. Wyłonimy najlepszego mieszkańca miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Już dziś zapisz się na maraton. Szczegóły na stronie www.mazoviamtb.pl

mazovia-plakat-a4-piaseczno-podglad

piątek (07.10)

• godz. 15.00 – 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

sobota (08.10)

• 8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów
• 10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
• 10.20 – start dystansu Hobby
• 11.00 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
• 11.30 – start dystansów Fit, Mega, Giga
• 12.30 – dekoracja dystansu Hobby i Klasyfikacji Mieszkańców na dystansie Hobby
• 14.15 – Klasyfikacji Mieszkańców na dystansie Fit i Mega
• 14.30 – dekoracja VI Maratonu Rowerowego MTB o Puchar ZBP
• 15.00 – dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców na dystansie Giga

*Dekoracje etapowe na dystansach Fit, Mega, Giga odbędą się o godz. 16.10 w hali GOSiR , Piaseczno ul. Sikorskiego 20

Dodaj komentarz