Whispbar wchodzi szerzej do Polski

Z początkiem 2015 r. polska firma Taurus, producent i dystrybutor bagażników i boxów dachowych oraz innych akcesoriów ułatwiających samochodowy transport, została oficjalnym przedstawicielem marki Whispbar w Polsce. Taurus zajmie się dystrybucją m.in. specjalnych uchwytów do przewozu rowerów.

Jak wynika z zapowiedzi Taurusa, firma zamierza na szeroką skalę dystrybuować zarówno bagażniki oraz boxy dachowe, jak i specjalne uchwyty do przewozu m.in. rowerów, nart, desek snowboardowych i sprzętu wodnego.

We wszystkich produktach wykorzystano autorskie technologie, w tym przykładowo tzw. inteligentne stopy i niewymagające używania jakichkolwiek narzędzi systemy montażu.

Nawiązując ścisłą współpracę z marką Whispbar, rozszerzamy katalog dystrybuowanych przez nas produktów z tzw. kategorii premium. Whispbar to obecnie jeden z liderów pod względem zaawansowania stosowanych rozwiązań technologicznych, szczególnie w kontekście aerodynamiki oraz systemów montażu. Produkty Whispbar wygrywają w – przeprowadzanych w tunelach aerodynamicznych – testach dotyczących oporu powietrza, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa w stosunku do innych rozwiązań, jak i zwiększa komfort jazdy, obniżając poziom emitowanego hałasu” – mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.

Poszczególne modele bagażników i uchwytów Whispbar mają na koncie wiele wyróżnień i nagród, m.in. International Forum Award oraz Red Dot Award.

WB201 Product Close

Sztandarowymi produktami z logo Whispbar, stworzonymi z myślą o rowerzystach, są uchwyty do przewozu jednośladu na dachu samochodu WB200 oraz WB201. Pierwszy z nich umożliwia umocowanie roweru za widełki, a drugi za ramę (z zabezpieczającym mechanizmem regulacji siły zacisku). W obu modelach zastosowano nowatorski system montażu QuickDock. Uchwyty zostały – jako jedne z niewielu w historii – wyróżnione za design i właściwości aerodynamiczne prestiżowymi nagrodami Red Dot (WB200 w 2013, a WB201 w 2014 r.).

Marka Whispbar zadebiutowała w roku 2006, a za jej wprowadzenie odpowiadała firma Hubco. Początkowo bagażniki były dostępne wyłącznie w Australii oraz Nowej Zelandii. Po bardzo dobrym przyjęciu na rynku marka Whispbar została w 2010 r. przejęta przez Yakima Products, jednego z liderów na rynku amerykańskim.

Dodaj komentarz