Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na Salzkammergut Trophy

Salzkammergut Trophy, który obędzie się 11 lipca 2015 roku,  jest imprezą wchodzącą w skład cyklu UCI MOUNTAIN BIKE MARATHON. Jest to największy maraton MTB w Austrii. Jego trasa przebiega przez region Hallstatt/ Dachstein-Salzkammergut, znajdujący się pod ochroną UNESCO. Uczestnicy mają do wyboru 6 różnych dystansów, z których najdłuższy wynosi 211,3 km z przewyższeniami sięgającymi 7000 m. W maratonie wystartują  Michalina Ziółkowska i Bogdan Czarnota z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

W tym roku chęć uczestnictwa i sprawdzenia swoich umiejętności podczas maratonu Salzkammergut Trophy zadeklarowało prawie 4000 osób z 35 krajów. Z roku na rok liczba uczestników w austriackich zawodach stale rośnie, co świadczy o zwiększającym się prestiżu tej imprezy. Podczas tegorocznych zmagań organizatorzy proponują uczestnikom rywalizację na 6 różnych dystansach, które charakteryzują się odmiennym poziomem trudności. Najdłuższy dystans to trasa o długości 211, 3 km z przewyższeniami na poziomie 7119 m. Osoby, które powoli zaczynają swoją przygodą z MTB mogą spróbować swoich sił na dystansie 22,1 km z różnicą wysokości na poziomie 688 m. Pozostałe trasy mają kolejno długości: 119, 5 km, 76 km, 60,4 km, 53,5 km oraz 37,9 km. Bez względu na to jaki poziom trudności zdecydują się wybrać zawodnicy z pewnością mogą liczyć na zapierające dech w piersiach górskie widoki, które oferuje cały austriacki region Salzkammergut. Naszą faworytką w Salzkammergut Trophy jest Michalina Ziółkowska z drużyny MTB Volkswagen Samochody Użytkowe, która  kilka tygodni temu wygrała maraton Rock des Alpes we francuskim La Clusaz

Maraton w La Clusaz podobnie jak  Salzkammergut Trophy jest zaliczany do grona zawodów rozgrywanych pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Będzie to dla mnie dobry sprawdzian i okazja do rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w Europie. Maraton Salzkammergut Trophy jest również na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, ma świetnie oznaczone trasy i profesjonalne zaplecze techniczne. Ma również doskonałą opinię wśród całego środowiska kolarskiego. Możliwość sprawdzenia własnych umiejętności w tak bajecznych okolicznościach przyrody jest wartością samą w sobie. Nie ukrywam jednak, że wraz z drużyną MTB Volkswagen Samochody Użytkowe postaram się zawalczyć o jak najwyższe miejsce na podium mówi Michalina Ziółkowska.

Bazą zawodów jest miasteczko Bad Goisern, które przyjmuje na kilka dni ok. 20 000 gości. Dodatkowo na czas imprezy na lokalnym stadionie piłkarskim organizuje się Bike camp, który jest w stanie pomieścić dużą część uczestników i kibiców. Teren wokół stadionu jest przystosowany do tego, aby mogło na nim zaparkować kilka tysięcy samochodów, dzięki czemu drużyny i zawodnicy mogą tam przyjechać własnymi środkami transportu. Taki sposób podróżowania wybrała również drużyna MTB Volkswagen Samochody Użytkowe, która pojedzie do Austrii wraz ze sprzętem swoim Crafterem. Trzymamy kciuki na naszych rodaków.

Dodaj komentarz