Tanio, ciepło i wygodnie – długie spodnie Attiq RAPID

Tegoroczna zima jest dla rowerzystów niezwykle łaskawa, małe opady śniegu i temperatury oscylujące koło zera stopni  pozwalają a czasami nawet zachęcają do wyjazdu w plener. Wiele osób poszukuje ciepłych i wygodnych spodni, które pozwolą na jazdę w takich właśnie warunkach i nie zrujnują portfela.

Po długich poszukiwaniach natrafiłem na firmę Attiq, która w swojej ofercie posiada model RAPID . Atrakcyjna cena i szczegółowy opis przekonały mnie do ich zakupu.

IMG_6754

Po wyciągnięciu z opakowania moim oczom ukazały się dobrze skrojone, wielo panelowe spodnie uszyte z przyjemnego w dotyku materiału. Od wewnątrz wykończone miękką ocieplaną lycrą, szelki wykonane z rozciągliwej siateczki  dobrze stabilizują spodnie na korpusie.  Nogawki sięgają do kostek i zakończone są gładko pracującymi suwakami YKK. Na spodniach rozmieszczonych jest  kilka elementów odblaskowych.  Niestety te przy kostkach stają się niewidoczne po założeniu długich ochraniaczy na buty. Wkładka wykonana z CoolMax’u  jest naprawdę „mięsista”, lekko perforowana powierzchnia idealnie dopasowuję się do ciała i daje poczucie komfortu.

Spodni użyłem kilkanaście razy zazwyczaj podczas względnie ładnej pogody i dobrych warunków panujących na drodze. Mimo że jestem totalnym zmarzluchem spodnie umożliwiły przeprowadzenie dwu  godzinnej jazdy o zróżnicowanej intensywności. W tym czasie nigdy nie doszło do przegrzania ani wychłodzenia organizmu, jednym słowem spodnie sprostały moim wymaganiom.

IMG_6750

Niestety nie mogę się zgodzić z założeniami producenta co do dolnej granicy temperatury określonej na – 5 st. Uważam, że poniżej „zera” będzie nam chłodno a przy mocnych podmuchach wiatru nawet zimno. Należy również pamiętać, że spodnie nie posiadają żadnej membrany, w związku z tym większe opady deszczu czy śniegu staną się po pewnym czasie (20-30 min.) odczuwalne.

Polecam wszystkim, którzy mają ograniczony budżet i poszukują  wysokiej jakości spodni do jazdy w dobrych warunkach pogodowych, podczas chłodniejszych dni.

Dostępność: http://attiq.net/

Cena: 149 zł

Dodaj komentarz