Kross Road Tour – pierwszy w Polsce cykl wyścigów szosowych dla amatorów

Cezary Zamana i firma KROSS zapraszają na ogólnopolski cykl maratonów szosowych, który w nowej formule „od amatora do zawodowca” wystartuje 9 maja w Warszawie.

Zmagania rozpocznie jazda indywidualna na czas, która wytypuje grupy startowe według stopnia zaawansowania zawodników. Dzięki temu w wyścigu będą mogły wziąć udział osoby zaczynające swoją przygodę z rowerem szosowym oraz zawodowcy, którzy ścigają się już wiele lat. Ta nowatorska formuła w połączeniu z profesjonalnym zapleczem techniczo-organizacyjnym oraz ogromnym doświadczeniem Cezarego Zamany w organizowaniu dużych imprez kolarskich, pozwoli bezpiecznie przeprowadzić zawody ze startu wspólnego.

Road_tour_reklama

Zawodnicy będą rywalizować na dwóch głównych dystansach: 35-50 km oraz 75-110km. 

Trasy wyścigów zostały starannie wytypowane pod względem dobrej jakości dróg oraz miejsca, które zapewni kibicom atrakcje w oczekiwaniu na zawodników. Tytularnym sponsorem wydarzenia została firma KROSS, największy producent rowerów w Polsce, która w tym roku zaprezentowała nową, rozbudowaną kolekcję rowerów szosowych. Seria modeli Vento to odpowiedź na potrzeby polskich rowerzystów, coraz chętniej jeżdżących na długich dystansach i oczekujących wysokiej klasy sprzętu. Szeroki przedział cenowy rowerów to ukłon zarówno w stronę osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Na rowerach Vento swoją kondycję oraz wytrzymałość budują zawodnicy Kross Racing Team, na czele z wicemistrzynią olimpijską Mają Włoszczowską.

ETAP I – WARSZAWA (09.05)

ETAP II – GŁOWNO (20.06)

ETAP III – NOWY TARG (18.07)

ETAP IV – PRZASNYSZ (29.08)

ETAP V –  RAWA MAZOWIECKA (19.09)

Pamiętajcie, że wszystkie wydarzenia rowerowe możecie zobaczyć w naszym kalendarzu.

Dodaj komentarz