Sukcesy zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Michalina Ziółkowska, Marek Konwa i Piotr Kryński stanęli w weekend na najwyższych stopniach podiów w zawodach Bike Maraton, Kaczmarek Electric MTB oraz w Pucharze Polski.

W sobotę odbył się mocno obsadzony Bike Maraton, który ze znaczną przewagą wygrała Michalina Ziółkowska. Nie była ona jedyną zawodniczką VW SU MTB Team, która tego dnia stanęła na podium wyścigu w Miękini, bowiem trzecie miejsce zajęła Anna Urban. Dla mężczyzn maraton potoczył się bardzo pechowo. Bartosz Janowski i Bogdan Czarnota zaliczyli na trasie defekty. Pierwszy z nich musiał zrezygnować z dalszej jazdy, zaś drugi wraz z Michałem Fickiem walczył o jak najlepszą pozycję, aby ostatecznie zakończyć zawody na 7. i 8. pozycji.

W weekend z powodzeniem startował również Marek Konwa. Zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wygrał zawody Kaczmarek Electric MTB w Rydzynie. Na starcie do wyścigu stanęło ponad 1000 zawodników. Konwa po 20 kilometrach postanowił przejść do ataku i pozostałe 60 kilometrów pokonywał samotnie, powiększając swoją przewagę.

To nie koniec dobrych informacji dla Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Najlepszy w kategorii juniorów w pierwszych zawodach Pucharu Polski okazał się Piotr Kryński. Trzeba przyznać, że białostocka trasa była bardzo ciekawa, a konkurencja wymagająca, więc tym bardziej jest to duży sukces dla 17-letniego zawodnika.

Michalina Ziółkowska – 1. miejsce w Bike Maratonie

Bike Maraton w podwrocławskiej Miękini był dla mnie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Maratonie MTB, które w najbliższą niedzielę odbędą się we włoskim Spilimbergo. Mistrzostwa co prawda są w górach, ale połowa trasy – początek i koniec – są w miarę płaskie, dlatego taki start był dla mnie bardzo cenny. Mogłam poćwiczyć moje słabe strony, szczególnie szybką jazdę w tłumie, na kole, pod wiatr, itp. Wyjątkowo ładna pogoda i suche warunki sprawiły, że tym razem wyścig był bardzo szybki. Mimo, że dobrze znam tamtejsze single, to zaskoczyła mnie zmiana kierunku jazdy rund w okolicach Wojnowic, ale i tak wciąż były to najciekawsze fragmenty tego wyścigu. Udało mi się dobrze wystartować, utrzymać mocne tempo i wygrać rywalizację w elicie kobiet. Teraz trochę odpoczynku i za tydzień prawdziwe wyzwanie – Mistrzostwa Europy we Włoszech!

Marek Konwa – 1. miejsce w Kaczmarek Electric MTB

Pierwsza edycja Kaczmarek Electric MTB w Rydzynie za nami. Piękna pogoda, trudna trasa z wieloma singlami i ponad 1000 uczestników na starcie – tak mogę opisać start w kilku słowach. Od początku na płaskim wiele ataków, po wjeździe na rundę zasadniczą postanowiłem zaatakować sam! Udało się odjechać i przez ostatnie 60 km z 80 km powoli powiększałem swoja przewagę nad rywalami, aby spokojnie przejechać linie mety.

Dodaj komentarz