Sprinterskie zmagania kolarzy w Lublinie 6 sierpnia

W niedzielę 6 sierpnia 2017 Stare Miasto w Lublinie zmieni się w arenę zmagań, na której najlepsi kolarze górscy w kraju walczyć będą o medale Mistrzostw Polski XCE. Od dzisiaj za pośrednictwem strony www.Eliminator-MTB.com można dokonywać rejestracji na zawody.

Za niespełna pięć tygodni specjaliści od miejskich sprintów przyjadą do Lublina – miasta które w tym roku świętuje swoje 700-lecie istnienia. To wielki jubileusz a mistrzostwa są włączone do kalendarza jego obchodów. Dlatego czujemy się wyróżnieni, że Miasto Lublin ponownie nam zaufało i zdecydowało się już po raz drugi z rzędu na organizację Mistrzostw Polski MTB w sprintach mówi Grzegorz Miedziński, dyrektor wyścigu.

W ramach imprezy odbędzie się również wyścig dla amatorów czyli Eliminator MTB, który zagości na lubelskich uliczkach już po raz szósty. Trasa zawodów przebiegać będzie praktycznie tak samo jak w zeszłym roku. Start i meta usytuowane będą na Rynku. Kolarze pojadą ulicą Złotą i tuż po starcie zmierzą się z kilkoma przeszkodami aby skręcić w Archidiakońską, a następnie przejechać przez Plac Po Farze z sekcją schodów i wpaść w wąski przesmyk Ku Farze. Potem lekki podjazd ulicą Rybną, po czym na chwilę pojawią się na Rynku i sekcji przeszkód, która zawsze gromadziła wielu kibiców. Wyjazd Bramową, ostry zakręt w Jezuicką i finisz na Rynku. Na takiej trasie walka bark w bark czterech kolarzy będzie niesamowitym widowiskiem.

Ta ciekawa i szybka runda praktycznie w całości wiedzie po kostce brukowej. To powoduje, że cały czas trzeba się mieć na baczności, szczególnie że na imprezie tej rangi nikt nie odpuszcza. Każdy najmniejszy błąd może kosztować brak awansu do kolejnej rundy i pożegnanie się z medalem zapowiada Michał Sztembis autor trasy.

Oprócz sportowych emocji na kibiców czeka jeszcze kilka innych atrakcji. Będą animacje dla dzieci, stoisko z rowerami testowymi oraz wystawcy z odzieżą i sprzętem rowerowym.

Więcej informacji na: www.Eliminator-MTB.com  i  www.facebook.com/EliminatorMTB

Harmonogram

5 sierpnia 2017 – /sobota /
16:00 – 19:00 – Rejestracja w Biurze Zawodów

6 sierpnia 2017 – /niedziela/

9:00 – 11:00 – Rejestracja w biurze zawodów
11:00 – 11:10 – Ceremonia otwarcia Mistrzostw
11:10 – 12:00 – Oficjalny trening na trasie Mistrzostw Polski MTB XCE
12:00 – Odprawa techniczna
12:30 – Runda eliminacyjna wyścigu dodatkowego Eliminator MTB
13:30 – Runda eliminacyjna o Mistrzostwo Polski MTB XCE
14:30 – Finały wyścigu dodatkowego Eliminator MTB
16:00 – Finały o Mistrzostwo Polski MTB w Sprintach
17:30 – Dekoracja zwycięzców wyścigu dodatkowego Eliminator MTB
18:00 – Dekoracja zwycięzców Mistrzostw Polski XCE
18:30 – Ceremonia zamknięcia Mistrzostw

Dodaj komentarz