Skład Lampre-Merida na Tour de Pologne

Diego Ulissi i Sacha Modolo będą liderami grupy Lampre-Merida podczas nadchodzącego Tour de Pologne. Na górskich etapach z jak najlepszej strony ma się zaprezentować Przemysław Niemiec. Włoska ekipa zamierza skupić się w Polsce na walce o zwycięstwa etapowe.

Grupa Lampre-Merida ogłosiła swój skład na rozpoczynający się 12 lipca Tour de Pologne. Liderami włoskiej ekipy na polskich trasach będą Diego Ulissi oraz Sacha Modolo. Mocny punkt grupy powinien stanowić Przemysław Niemiec. Skład jego zespołu na Tour tworzą także: Mario Costa, Roberto Ferrari, Matej Mohoric, Manuele Mori oraz Simone Petilli. – Rozpoczniemy wyścig, mając na celu zwycięstwa etapowe, chcemy polegać na naszych kapitanach, którymi będą Ulissi i Modolo – powiedział Orlando Maini, dyrektor sportowy Lampre-Merida. Diego Ulissi ma na swoim koncie jedno zwycięstwo etapowe w Tour de Pologne, w ubiegłym roku zajął w wyścigu 6. miejsce i dwukrotnie był 2. na górskich etapach. Sacha Modolo w obecnym sezonie odniósł dwa zwycięstwa w Tour of Turkey i zamierza powiększyć ten dorobek w Polsce. – W sprintach cenne wsparcie zapewnią Sachy Roberto Ferrari i Matej Mohoric. Z kolei na podjazdach Przemysław Niemiec i Simone Petilli będą się starali rywalizować jak najlepiej – tłumaczy Maini. Dla kolarza z Pisarzowic będzie to już 8. Tour de Pologne w karierze, w 2014 r. zajął w wyścigu 5. miejsce. Polscy kibice mogą się spodziewać jego dobrej jazdy w górach. Simone Petilli w debiutanckim sezonie w grupie Lampre-Merida stara się potwierdzić swój wielki talent do wspinaczki.

10927165_1059049660771807_83531741292423745_o (1)

Ważną rolę w składzie włoskiej ekipy na Tour de Pologne odgrywają także Mario Costa i Manuele Mori. – Będą wspierać liderów i dołączać do ucieczek, jeśli zajdzie taka potrzeba – mówi dyrektor sportowy Lampre-Merida. Tour de Pologne odbędzie się w tym roku pod hasłem „szlakiem historii” i rozpocznie się 12 lipca płaskim etapem z Radzymina do Warszawy. Wyścig, podobnie jak w poprzednich latach, zakończy 18 lipca „czasówka” z metą na Rynku Głównym w Krakowie.

Źródło zdjęć: BettiniPhoto, rowerymerida.pl 

Dodaj komentarz