BMC z nowym sprzętem na Tour de France

Podczas tegorocznego Tour de France kolarze BMC Racing Team startują na odświeżonych rowerach BMC teammachine SLR01. Debiutująca wersja flagowych rowerów szosowych szwajcarskiej marki wyróżnia się białą kolorystyką i estetycznym designem. Po raz pierwszy w historii najwyższy model tej serii ma rzeczywiste malowanie, a na zewnątrz karbonowa rama nie jest pokryta jedynie specjalnymi elementami graficznymi.

Tegoroczna edycja Wielkiej Pętli jest pierwszym startem kolarzy BMC Racing Team na rowerach, które nie są oparte na karbonowych ramach z dodatkowymi elementami grafik. Teraz drużyna, w tym m.in. Richie Porte, Tejay van Garderen oraz Greg Van Avermaet, ma do swojej dyspozycji rowery z rzeczywistym malowaniem.

Przyjęta przez projektantów koncepcja graficzna nawiązuje bezpośrednio do szwajcarskiego dziedzictwa marki BMC. Jak wskazuje producent, na pierwszy rzut oka projekt wyróżnia czystość i minimalizm, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się widać drobne szczegóły, które pokazują głębię myśli i cały wysiłek włożony w design.

BMC teammachine SLR01 01 (fot. Tim De Waele TDWsport.com)

Po niemal dekadzie ścigania się w Tour de France z naszym zestawem startowym i legendarnymi czarnym rowerami chcieliśmy w 2016 r. podjąć odważną deklarację. To jest nasza odpowiedź – odpowiedni sprzęt wyścigowy ze specjalnymi elementami dla kolarzy. To jednocześnie swego rodzaju zwiastun nowego i pełnego kolorów świata BMC Switzerland oraz drużyn, które będą startować w 2017 r. w wyścigach” – mówi CEO BMC, David Zurcher.

Białe rowery BMC teammachine SLR01 będą dostępne również w sprzedaży detalicznej – jako część kolekcji na rok 2017.

Flagowa seria, unikalne technologie

Rowery teammachine to flagowa seria modeli szosowych BMC. Przy ich projektowaniu zastosowano kilka autorskich technologii tego producenta. Jedną z nich jest technologia ACE (Accelerated Evolution Composites) – struktura oraz geometria ram powstały z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania komputerowego, które pozwoliło na rozważenie aż 34 tys. różnych konfiguracji przed ostatecznym wyborem najbardziej trafnej wersji.

Jak zapewnia producent, efekt to praktycznie doskonałe połączenie najważniejszych czynników oraz pełna równowaga pomiędzy sztywnością a lekkością, dzięki czemu jazda jest maksymalnie efektywna.

Jedną z unikalnych cech rowerów BMC teammachine jest też m.in. technologia TCC (Tuned Compliance Concept), która z kolei odpowiada za optymalizację warstw zastosowanych w produkcji włókien węglowych i kształtu poszczególnych rur.

BMC teammachine SLR01 05 (fot. Tim De Waele TDWsport.com)

Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce: www. bmcracing.pl

Dodaj komentarz