Rowery trekkingowe – dla kogo są przeznaczone?

Wycieczki rowerowe – całodzienne czy kilkudniowe – wymagają odpowiedniego przygotowania. Podstawą jest odpowiedni rower, który zapewni komfort podróżowania, a jego konstrukcja umożliwi dostosowanie go do potrzeb podróży. W tym wypadku ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się rowery trekkingowe.

Rower trekkingowy – do jazdy codziennej i w dłuższą podróż

Ten rodzaj roweru cechuje się kilkoma atutami, które mogą zostać docenione przy dłuższych wyjazdach, ale również w codziennej eksploatacji.

Przede wszystkim rowery trekkingowe posiadają odpowiedni kształt, który umożliwia rowerzyście zachowanie wyprostowanej sylwetki w trakcie jazdy. Podczas kilkudniowych wyjazdów ma to przełożenie na samopoczucie i komfort, ponieważ konstrukcja roweru nie wymusza zachowania pochylonej lub zgiętej sylwetki.

Drugą istotną kwestią jest funkcjonalność takiego roweru. W zależności od producenta i modelu, można znaleźć rowery trekkingowe, które wyposażone są fabrycznie w błotniki, bagażnik, a nawet dynamo. Co istotne – do bagażnika można podpiąć wiele dodatków, które mogą okazać się przydatne, zwłaszcza na kilkudniowych wyjazdach, jak np. duży bagażnik rowerowy czy sakwy. Jest to także dobre rozwiązanie dla rodziców z dziećmi, gdyż na takim rowerze, można zamontować siedzisko dla pociechy.

Rowery trekkingowe mogą posiadać zarówno węższe jak i szersze opony. Ten rodzaj rowerów przeważnie przeznaczony jest do jazdy po utwardzonych drogach. Lekka konstrukcja jaką może się cechować, sprawia że jest to dobry środek lokomocji na co dzień. Jak widać jest to wszechstronny typ roweru, który z powodzeniem można wykorzystywać do wyjazdów, jak i eksploatacji na co dzień.

Ile kosztuje rower trekkingowy?

W zależności od producenta i modelu ceny mogą się znacząco wahać. Dużo zależy także od konfiguracji poszczególnego egzemplarza. Dlatego przy wyborze odpowiedniego roweru trekkingowego, można kierować się zarówno ceną końcową, jak również tym z jakich podzespołów składa się rower, jakiej są jakości oraz jakie możliwości posiada w danym budżecie. Warto także zwrócić uwagę, w co wyposażony jest rower w standardzie.

Należy wziąć pod uwagę, że rower to środek lokomocji, który wykonany z odpowiednich materiałów i podzespołów, a także sumiennie serwisowany, może posłużyć właścicielowi przez wiele lat. Do zakupu roweru można podejść zatem na zasadzie inwestycji. Dodatkowo wygodny rower sprawia więcej radości z jazdy, co w przypadku dłuższych wyjazdów, może mieć duże znaczenie, zwłaszcza gdy do pokonania będzie wiele kilometrów.