Kolarski memoriał pamięci Piotra Ekierta już po raz ósmy w Garwolinie. Nie może Cię tam zabraknąć!

Już w najbliższą niedzielę, 3 października, pod Garwolinem wystartuje niezwykły wyścig kolarski, memoriał Piotra Ekierta. W ramach tego wydarzenia wszyscy biorący udział uczczą pamięć zmarłego w 2014 roku zasłużonego dla Garwolina sportowca, Piotra Ekierta.

Pamięci promotorów kolarstwa

Memoriał Piotra Ekierta to pretekst nie tylko do wspomnień o niezwykłym sportowcu i działaczu społecznym, jakim niewątpliwie był Ekiert. To również dobry moment na promocję niezwykłego regionu, garwolińskiego i okolic. W wydarzeniu biorą udział amatorzy kolarstwa, którzy łączą rywalizację z zabawą, rekreacją i wypoczynkiem. 

Jest to również dobry pretekst, aby pokazać, że w takich wyścigach nie biorą udział, tylko zawodowcy z drogim sprzętem kolarskim i ogromnym przygotowaniem. Kolarska aktywność fizyczna to również przestrzeń dla zwykłych użytkowników jednośladów, którzy chcą spróbować swoich sił w profesjonalnym wyścigu.

Tu chodzi o aktywność fizyczną

Memoriał Piotra Ekierta to kwintesencja tego, o co kolarz walczył społecznie przez całe życie. Aby każdy, kto chce, mógł spróbować jazdy na rowerze w jej bardziej sportowym wydaniu. W większej mierze chodzi tu o odpowiednią aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Popularyzacja tych dwóch aspektów to prawdziwa recepta na długowieczność. 

Wyścig rozpocznie się o 13:00 przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Uninie. Biuro zawodów będzie czynne od 10:00 do 11:30, na wyścig można zapisać się również przez internet. Ważne, aby na starcie mieć ze sobą sprawny rower oraz kask.