Najlepsze kaski rowerowe 2021 – zobacz, co warto kupić!

Kask rowerowy to jedno z najczęściej kupowanych akcesoriów rowerowych na całym świecie. Ten fakt raczej nie dziwi, biorąc pod uwagę, jak ogromną rolę odgrywa on w bezpiecznym poruszaniu się na jednośladzie. I chociaż prawnie nie jest wymagane nosić go podczas każdej jazdy, to większość z rowerzystów i tak go ma. Oto 5 najlepszych kasków rowerowych 2021 roku.

Uvex I-Vo

Dedykowany jeździe ekstremalnej na rowerze, dobrze spisze się również w codziennej jeździe. Jest w kolorze białym, konstrukcyjnie dostosowanym do pochłaniania wstrząsów, jakie towarzyszą jeździe rowerowej i upadkom. Dobrze spisuje się zarówno w wysokiej jak i niskiej temperaturze, chroni również przez promieniami UV

Zaletą tego modelu z pewnością jest doskonała wentylacja. Nie gromadzi on więc ciepła w środku, dając komfort podczas jazdy i oszczędzając przegrzania głowy. Z racji, że jest wykonany z wykorzystaniem najnowszych technologii, do zestawu dołączony jest ruchomy daszek, siatka przeciw owadom oraz wkładki Basic. System IAS sprawia, że regulacja i dostosowanie do głowy jest dziecinnie proste. Jedyną jego wadą są rozmiary- jest dosyć spory i na małych głowach będzie wyglądał trochę nieproporcjonalnie. 

Author Creek FF Full Face DH FR

To z kolei świetna opcja dla wszystkich wielbicieli kolarstwa górskiego oraz niebezpiecznych zjazdów i podjazdów. Najlepiej będzie pasować na głowy o obwodzie między 54 a 57 cm. Ten kask naprawdę świetnie chroni głowę, dzięki skorupie z mocnego ABS wypełnionego dodatkowo tworzywem EPS. 

Myli się ten, kto myśli, że jest to kask, w którym skóra nie oddycha. Dbają o to zarówno antybakteryjne wkładki jak i 24 otwory wentylacyjne. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy osłonę podbródka oraz daszek, które to w razie potrzeby można odpiąć. Niewątpliwą zaletą jest również daszek, który świetnie sprawdza się np podczas jazdy przez las czy zagajnik. Sprawdzi się dobrze zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. 

Abus Viantor

To bardzo dobra propozycja dla wszystkich wielbicieli kolarstwa szosowego. Świetnie spisze się zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kolarzy. Model ten dostępny jest w kilku opcjach kolorystycznych, m.in. białej oraz żółtej. Intuicyjny system regulacji Zoom Ale dostosuje kask idealnie do kształtu głowy. Kilka dużych otworów dobrze dba o wentylację i chroni przed nadmierną potliwością. W kwestii wad uważaj, jak będziesz go czyścić zewnątrz. Materiał nie jest specjalnie odporny na zarysowania.