Rowerowy finał lata w Gliwicach

Kochasz rower? Zabierz na wspólny rowerowy finał lata swoją rodzinę i pomóżcie w rehabilitacji najmłodszych mieszkańców Gliwic i okolic. Już 25 września Europa Centralna zaprasza na charytatywny piknik dla cyklistów ze specjalną sztafetą i wyścigami dla najmłodszych – Zapraszamy do podsumowania sezonu rowerowego i naszej akcji „Jeżdżę i pomagam” – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Przez ponad 3 miesiące mieszkańcy Śląska rejestrowali pokonywany dystans, odkrywając piękno naszego regionu. Każdy kilometr zgłoszony do akcji to 15 groszy, które przekazujemy na rzecz Społecznego Komitetu Osób Niepełnosprawnych z Gliwic. Akcją 25 września chcemy jeszcze poprawić zebrany wynik, a przy okazji postawić na rodzinne i aktywne podsumowanie letniego okresu.

Wydarzenie startuje w najbliższą niedzielę o godz. 10:00. Wtedy swoją pracę rozpoczyna na miejscu biuro zawodów. Pierwsze wyścigi najmłodszych ruszą punktualnie o godz. 11:00. Wtedy sygnał do startu usłyszą najmłodsi zawodnicy w wieku do 3 lat. O godz. 11:20 wystartują dzieci w wieku 4-6 lat, a potem z 20 minutową częstotliwością kolejne grupy wiekowe: 7-9 i 10-12 lat. O godz. 12:30 rozpocznie się rywalizacja rodzinnych sztafet 3 x 3 kilometry, a godzinę później na takim samym dystansie wystartują panie. O godz. 14:00 na starcie stanie męska sztafeta 3 na 6 kilometrów. Podsumowanie akcji, wręczenie nagród i przekazanie symbolicznego czeku na rehabilitację najmłodszych mieszkańców z Gliwic i okolic jest planowane na godz. 15:00.

rowerowyfinallatagliwice

Zgłoszenia na charytatywny rajd rowerowy odbywają się poprzez specjalny formularz na stronie internetowej Europy Centralnej (www.europacentralna.eu). Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalny pamiątkowy pakiet startowy. Najlepsi w każdej kategorii mogą liczyć także na pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki. W trakcie wydarzenia nie zabraknie animacji i warsztatów, które zachwycą każdego małego miłośnika dwóch kółek.

Dodaj komentarz