Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Urszulinie

Dla kolarskiego peletonu LOTTO Poland Bike Marathon to była najdłuższa tegoroczna podróż. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał czwarty raz do Urszulina koło Włodawy w województwie lubelskim, znajdującego się niemal przy ukraińskiej granicy. Ósmy etap LOTTO Poland Bike Marathon w samym sercu Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego zgromadził na starcie ponad 300 osób. Kolarzom towarzyszyła tropikalna wręcz pogoda, żar lejący się z nieba i ponad 30-stopniowy upał.

Na dystansie MAX (52 km) pierwszy raz w karierze zwyciężył Kacper Skalski (Świat Rowerów Team), finiszując przed Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team) i Adamem Wojtkowskim (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet drugi raz w tym sezonie wygrała Anna Sajnóg (IM Logistic Rafbike Cycling Team), wyprzedzając Katarzynę Ebert (New Age Fitness SklepRowerowy.pl) i Izabelę Pazynę (iWorldService).

Trasę MINI (36 km) pierwszy raz w tym sezonie (ale czwarty raz w Urszulinie) najszybciej pokonał Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa), przed Rafałem Cichockim (CMRS Auto Części) i Emilem Krupą (Peugeot Niedziółka Bike Team). W rywalizacji kobiet pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Małgorzata Knapczyk (New Age Fitness SklepRowerowy.pl), przed Katarzyną Gregorowicz (Bike Salon Team) i Anną Kędrą (KPP Krasnystaw).

Urszulin był również areną rywalizacji policjantów i policjantek z całej Polski. Na dystansie MINI (36 km) odbył się trzeci z pięciu etapów zaliczanych do tegorocznego cyklu Wyścigów MTB o Puchar Komendanta Głównego Policji. Wśród mężczyzn najszybszy był Sebastian Sztal (Lublin), a w gronie kobiet Anna Kędra (Krasnystaw). Kolejny etap Pucharu KGP zostanie rozegrany 30 czerwca podczas LOTTO Poland Bike Marathon w Sitkówce-Nowinach, który zarazem będzie finałem trzydniowej Korony Świętokrzyskiej – Górskiej Etapówki MTB.

Dystans MINI (36 km) składał się także na Duathlon o Puchar Wójta Gminy Urszulin. Jego zwieńczeniem był rozegrany dzień później w Urszulinie bieg na 5 km. W klasyfikacji generalnej Duathlonu najlepsi okazali się: wśród mężczyzn Marcin Obel (Lesznowola), przed Mieczysławem Kiełbasą (Świdnik) i Sewerynem Szadkowskim (Urszulin), a w gronie kobiet Dominika Cybulska (Lublin), przed Moniką Kowalską (Warszawa) i Anną Wróblewską (Warszawa).

Uczniowie szkół podstawowych w Urszulinie ścigali się na trasie FAN (10 km). Wśród chłopców dublet zaliczyli bracia Gregorowiczowie z Warszawy. Wygrał Jakub, przed Maciejem (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a trzeci był Michał Jedynak (LKK LUKS Sławno). W gronie dziewcząt triumfowała siostra Michała, Katarzyna Jedynak (LKK LUKS Sławno), przed Zofią Jakubowską (UKS Kolarz Nadarzyn) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Urszulinie zwyciężył KK Catena Wyszków, przed Geodetic Dobry Kurs Team i Azart Peleton Chełm. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim. W klasyfikacji rodzinnej najlepsi okazali się Gregorowiczowie, przed Dorszami i Drzewieckimi. W punktacji Omnium Poland Bike 2019 prowadzą Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), przed Emilem Krupą i Andrzejem Krupą (obaj z Peugeot Niedziółka Bike Team) oraz Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team), przed Magdaleną Bielecką (Zerwani z łańcucha) i Anną Sajnóg (IM Logistic Rafbike Cycling Team)

Kolejne kolarskie emocje w niedzielę 23 czerwca w Starachowicach podczas organizowanych przez Poland Bike – Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym i Starachowickiej Strzały dla amatorów. A zaraz potem w dniach 28-30 czerwca niezwykłe trzy dni w Górach Świętokrzyskich na rowerach górskich (także dla dzieci i młodzieży), czyli Korona Świętokrzyska – Górska Etapówka MTB 2019 w Kielcach i Sitkówce-Nowinach. Zapraszamy!

Źródło: Poland Bike

Dodaj komentarz