Podsumowanie sezonu kolarskiego 2015 w Pruszkowie

Jak co roku w Pruszkowie na torze BGŻ BNP Paribas Arena odbyło się podsumowanie tegorocznego sezonu kolarskiego. Ten rok był znakomity dla polskiego kolarstwa, który obfitował w medale mistrzostw świata i Europy.

Na wstępie gali zaprezentowano krótki film przedstawiający zwycięstwa Macieja Paterskiego w Katalonii, Michała Kwiatkowskiego w Amstel Gold Race, niezwykle udane mistrzostwa świata i Europy na torze i szosie oraz występ reprezentacji Polski w Tour de Pologne.

Prowadzący galę Włodzimierz Rezner, zaprosił w pierwszej kolejności na scenę wszystkich medalistów mistrzostw Europy i świata we wszystkich konkurencjach kolarskich, również para-kolarskich, a także mastersów. Wśród osób odbierających statuetki byli nich m.in. Katarzyna Niewiadoma, Alan Banaszek, Daria Pikulik, Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Wojciech Pszczolarski, Daniel Staniszewski, czy też Dawid Czubak. Nie wszyscy zawodnicy, szczególnie torowcy, którzy startują aktualnie w Pucharze Świata w Nowej Zelandii, mogli osobiście odebrać wyróżnienia.

Wiem, ile wysiłku i wyrzeczeń trzeba ponieść, by stanąć na podium imprez mistrzowskichmówił wręczający statuetki Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Ryszard SzusterMogę tylko pozazdrościć Prezesowi Polskiego Związku Kolarskie, że może rozdać tyle nagród. Kolarstwo jest wyjątkową dla Polski dyscypliną, gdyż właśnie kolarze zdobyli pierwszy medal po odzyskaniu niepodległości, na igrzyskach w Paryżu w 1924 roku. Gratuluję wszystkim zawodnikom sukcesów, nawiązywania walki z rywalami i przeciwnościami losu. Dziękuję również trenerom za ich ciężką pracę.

Na scenie zaprezentowali się również triumfatorzy klasyfikacji indywidualnych PZKol, Pucharu Polski i klasyfikacji klubowych. Wyróżnieni zostali także trenerzy opiekujący się najlepszymi polskimi zawodnikami i zawodniczkami. Dodatkowo LangTeam, organizator Tour de Pologne wynagrodził reprezentantów Polski, którzy wystartowali w wyścigu dookoła Polski.

Dodaj komentarz