Monika Żur w ekipie BH SR Suntour KMC

Polska kolarska Monika Żur podpisała kontrakt z francuską drużyną kolarską BH SR Suntour KMC. Dotychczas polska kolarka ścigała się w ekipie 4F Scott Racing i tegoroczny sezon zakończyła znakomitymi wynikami na arenie międzynarodowej.

Ekipa BH SR Suntour KMC znajduje się na 19 miejscu najlepszych zespołów świata. W jej szeregach zobaczymy wielu czołowych zawodników kolarstwa górskiego takich jak Julie Bresset czy Victor Koertzky.

Monika Żur wicemistrzyni kraju kobiet do lat 23 w kolarstwie górskim cross-country, wywalczyła 9. miejsce na Igrzyskach Europejskich w Baku. Na Mistrzostwach Europy w corss-country zdobyła brąz w kategorii młodzieżowej, a na mistrzostwach świata w swojej kategorii zajęła 7 miejsce.

Żur w przyszłym sezonie startować będzie w wyścigach elity kobiet. Dzięki współpracy z francuską drużyną rywalizować będzie w wielu ważnych wyścigach, co pozwoli jej na zdobywanie punktów w kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio.