Ostatni weekend wakacji zawodnicy Mazovii spędzili w Brodnicy

Brodnicka edycja Mazovii przeszła już do historii. Wyjątkowo letnia pogoda przyciągnęła nad jezioro Niskie Brodno, gdzie zlokalizowane było miasteczko sportowe, aż 800 zawodników! Plaża pękała w szwach, podczas gdy uczestnicy maratonu rywalizowali ze sobą w sercu Pojezierza Brodnickiego pomiędzy najpiękniejszymi jeziorami Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Tegoroczna trasa została przez organizatora mocno zmodyfikowana względem lat poprzednich, co wpłynęło na jej wyższą trudność techniczną. Brodnica jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla miłośników MTB.

Podczas zawodów ścigały się także najmłodsze dzieci. Kibicowała im znana z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Natomiast dla młodzieży, która startowała na dystansie Hobby, firma Bike Atelier przygotowała specjalne konkursy z nagrodami. Dzięki tym dodatkowym atrakcjom całe wydarzenie miało wspaniałą rodzinno-piknikową atmosferę.

DSC_8897

Na dystansie Giga zwyciężył Damian Perkowski, który 84 km pokonał w czasie 03h:04m:23s. Sekundę po nim na metę wjechał Michał Wyżlic (03h:04m:24s). Trzeci finiszował Andrzej Poczopko (03h:05m:13s). Wśród kobiet najlepsza była Małgorzata Lutecka z czasem 04h:05m:06s. Za nią na metę wjechała Joanna Sobczuk osiągając czas 04h:06m:53s.

Zwycięzcą na dystansie Mega został Bartek Borowicz. Dystans 59 km przejechał w 02h:06m:21s. Tuż za nim dotarł Łukasz Gukiewicz (02h:06m:23s). Trzecie miejsce zajął Mariusz Pałyga (02h:06m:51s). Wśród kobiet najszybsza była Anna Urban (02h:24m:40s), za którą na metę kolejno wjechały: Urszula Luboińska (02h:27m:41s) i Anna Ostrowska (02h:39m:55s).

Na dystansie Fit triumfował Michał Kamiński, który 35 km pokonał w czasie 01h:08m:30s. Za nim finiszował Łukasz Bielecki (01h:09m:30s). Trzeci dojechał Robert Sawa (01h:09m:54s). Wśród kobiet najszybsza kazała się Dorota Czajkowska osiągając czas 01h:20m:27s. Druga dojechała Joanna Wojciechowska (01h:24m:35s). Trzecią pozycję wywalczyła Joanna Gumieniak  (01h:25m:23s).

DSC_9655

W trakcie zwodów swoją klasyfikację mieli również mieszkańcy Brodnicy. Na dystansie Giga zwyciężył Kamiński Witold. Na dystansie Mega najlepszy okazał się Lewicki Łukasz. Dystans Fit należał do Lewandowskiej Izabelli i Jakubowskiego Dominika. Natomiast trasę Hobby najszybciej pokonał Kwiatkowski Oliwier.

Kolejna edycja cyklu Mazovia MTB Marathon odbędzie się 11 września na w Toruniu. Miasteczko sportowe zlokalizowane będzie na Motoarenie. Serdecznie zapraszamy!