Od marca na Łódzkie Rowery Publiczne

Łódzki Rower Publiczny powraca 1 marca. Od przyszłego piątku na 156 stajach będą czekały na użytkowników 1574 rowery. Zasady korzystania nie zmieniają się – bezpłatnie rower można wypożyczyć na 20 minut, a identyfikując się na stacji Migawką z ważnym biletem okresowym – nawet na 25 minut bez żadnych opłat.

„To już czwarty sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. Przez trzy poprzednie mieszkańcy wypożyczyli rowery 4,5 miliona razy. Tylko w poprzednim sezonie odnotowano 1,7 miliona wypożyczeń” – przypomina Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

„Łódzki Rower Publiczny jest w czołówce największych i najpopularniejszych w Polsce systemów rowerowych. Mieszkańcy Łodzi bardzo szybko się do niego przekonali, a wraz z rozbudową systemu i uruchamianiem nowych stacji system zyskiwał nowych użytkowników. Liczymy na to, że ta tendencja się utrzyma, że łodzianie coraz częściej będą wybierać rower przy codziennych dojazdach” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Z Łódzkiego Roweru Publicznego może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby niepełnoletnie, które skończyły 13 lat, muszą przedstawić zgodę rodziców). Należy zarejestrować się w systemie – np. na stronie LodzkiRowerPubliczny.pl i zasilić konto kwotą co najmniej 20 złotych, z której będą pobierane ewentualne opłaty za przejazdy. Potem można już wypożyczać rower. Można to zrobić przez terminal – wpisując numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru – lub skorzystać z aplikacji mobilnej Nextbike.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Potem opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – złotówka za wypożyczenie nieprzekraczające 60 minut, 3 zł za drugą godzinę, a za trzecią i każdą kolejną godzinę po 5 zł. Użytkownicy identyfikujący się przy stacji kartą Migawka z ważnym biletem okresowym mogą liczyć na specjalną ulgową taryfę.

Sezon Łódzkiego Roweru Publicznego potrwa do końca listopada.

Dodaj komentarz