Relacja z finału Northtec MTB Zimą w Długosiodle

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że nadchodzi wiosna. Kończą się tegoroczne zmagania w ramach Northtec MTB Zimą, a ostatni maraton w Długosiodle zorganizowany przez Cezarego Zamanę pokazał, że zawodnicy są już w formie na nowy sezon.

Mimo że to dopiero końcówka lutego, to jak na dłoni widać, że zimowe miesiące zostały dobrze wykorzystane na treningi, przygotowania i regenerację. Zawodnikom nie brakowało sił na sprint, pięknie składali się na zakrętach i z gracją pokonywali wszystkie terenowe przeszkody, czające się na trasie pod warstewką puchatego śniegu czy w błocie. Rywalizacja o triumf w Długosiodle trwała do ostatnich centymetrów.

A przypatrująca się temu wszystkiemu zima, z każdym kolejnym metrem przejechanym przez peleton truchlała coraz bardziej i bardziej. I mimo że co poniektórzy kolarze byli zaskoczeni śniegiem leżącym w Puszczy Białej, to wreszcie zdała sobie sprawę, że żadnymi siłami nie uda się jej powstrzymać tej żywiołowej energii, pędzącej po okolicznych lasach i wsiach. Nie pozostało jej nic innego jak tylko skapitulować.

Zupełnie przeciwne nastroje panowały w peletonie. Tam się wręcz gotowało. Mimo szybko znikającego dystansu i przybliżania się zawodników do mety, ani przez chwilę nie można było wskazać na zwycięzcę. Na ½Pro triumfował Artur Korc, który 40 km pokonał z czasem 01:29:40. Tuż za nim wjechali Patryk Piasecki i Łukasz Góralewski z czasem 01:29:41. Wśród kobiet najlepsza była Krystyna Żyżyńska-Galeńska z czasem 01:51:00, za którą na metę wjechała Marta Raszkiewicz z czasem 01:57:33.

Na dystansie Fit zwyciężył Robert Sawa, który 21 km przejechał z czasem 00:55:25. Drugi był Grzegorz Kozłowski (00:55:37), a trzeci Adam Płoski (00:55:43). Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Lach z czasem 01:07:51, za którą na metę kolejno wjechały: Natalia Wielgo (01:08:57) i Joanna Sobczuk (01:11:37).

Gdy tętno u zawodniczek i zawodników wróciło już do ludzkiego poziomu, a spalone w hurtowych ilościach kalorie odzyskano dzięki pożywnym posiłkom, można było rozpocząć uroczystą ceremonię nagradzania najlepszych. W ruch poszły instrumenty i gardła członków kurpiowskiej kapeli, żywiołowo przygrywającej podczas dekoracji. Oprócz pucharów za triumf w maratonie przyznano nagrody za zwycięstwo w całym cyklu Northtec MTB Zimą. Wśród kobiet na dystansie ½ Pro najlepsza okazała się Krystyna Żyżyńska Galeńska, a wśród mężczyzn pierwszym miejscem podzielili się Jarosław Wołosiuk i Patryk Piasecki. Na dystansie Fit wśród kobiet triumfowała Aleksandra Lach, a z mężczyzn najlepszy okazał się Robert Sawa. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazał się team LSKK Lityński Bełchatów, w klasyfikacji Drużyna Hobby Warszawski Klub Kolarski, a w klasyfikacji Rodzinna – zwyciężył zespół Struzik.

Na szyjach wszystkich dzielnych sportowców, którzy zaliczyli trzy maratony, zawisły pomysłowe, pięknie prezentujące się medale.

Cenne nagrody przyszykowali także partnerzy cyklu. Polska firma Northtec wręczyła dwa rowery MTB dwójce szczęśliwców, którzy przejechali wszystkie trzy zimowe maratony. Również rower ufundował Bank Spółdzielczy, a trafił on do najszybszego zawodnika reprezentującego powiat wyszkowski. Nagrody przygotowano także dla dzieci z powiatu wyszkowskiego: 3 młodych kolarzy otrzymała 200-złotowe vouchery na zakupy w sklepie rowerowym SportAtelier.

Dzięki voucherowi od hotelu Narvil Conference & Spa jeden z zawodników wraz z osobą towarzyszącą będzie mógł odpocząć po trudach zimowego cyklu. Trójka najszybszych zawodników z dystansu ½ Pro w kategorii Open została również wyróżniona finansowymi nagrodami od firmy Profil Wojciech Sobociński.

Stylowe kolarskie bluzy trafiły do zwycięzców w klasyfikacji Hobby. Nagrody te przyszykowała KOKOwear, polska marka specjalizująca się w projektowaniu i szyciu kolarskich strojów. KOKOwear poprowadziła też kreatywne warsztaty w Strefie Dzieci.

Wyniki Długosiodło Northtec MTB Zimą:

½ Pro Kobiety, kat. Open

 1. Żyżyńska-Galeńska Krystyna, 01:51:00
 2. Raszkiewicz Marta, Centrum Rowerowe Olsztyn Team, 01:57:33

½Pro Mężczyźni, kat. Open

 1. Korc Artur, Centrum Rowerowe Olsztyn Team, 01:29:40
 2. Góralewski Łukasz, CATENA WYSZKÓW, 01:29:41
 3. Piasecki Patryk, Piasecki Concept, 01:29:41

Fit Kobiety, kat. Open

 1. Lach Aleksandra, RAFAKO Orbea MTB Team, 01:07:51
 2. Wielgo Natalia, RKS Family Active Tłuszcz, 01:08:57
 3. Sobczuk Joanna, Wodociągi Warszawskie, 01:11:37

Fit Mężczyźni, kat. Open

 1. Sawa Robert, PIE3CKI TEAM, 00:55:25
 2. Kozłowski Grzegorz, 00:55:37
 3. Panglisz Konrad, PIE3CKI TEAM, 00:55:43

Dodaj komentarz