Inauguracja Zimowego Poland Bike Marathon w Nieporęcie

17 lutego w Nieporęcie odbyła się inauguracja Zimowego Poland Bike Marathon. To był największy do tej pory tegoroczny maraton MTB w Polsce, w którym udział wzięło aż 360 amatorów jazdy na rowerach górskich.

– To dopiero trzecia rowerowa zima z Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Cieszy bardzo wysoka frekwencja wśród uczestników. Dla nas jest to sygnał, że organizujemy imprezy na dobrym poziomie. I nie zamierzamy tego zmieniać. Szykujemy się do naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, który w tym roku będzie liczył 16 etapów. Zimowa seria wyścigów Poland Bike w Nieporęcie, Kobyłce i Markach jest świetną rozgrzewką i testem formy przed sezonem letnim.

Na trasie MAX (33 km) zwyciężył Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), który wyprzedził Marka Strama (Stram Bike Fitting-Serwis) i Kamila Kuszmidra (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet wygrała Izabela Kamińska (IM Logistic Rafbike Cycling Team), przed Katarzyną Radziszewską (MCP Bike Team) i Anną Sajnóg (IM Logistic Rafbike Cycling Team).

Dystans MINI (17 km) najszybciej pokonał Michał Bojarczak (AGR Podlasie), finiszując przed Mariuszem Krzywielem (Rowerowy Lidzbark) i Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), wyprzedzając Katarzynę Skurę (Jakoobcycles BKK Team) i Malwinę Krzyczkowską (AMP UKS Victoria Radzymin).

Najmłodsi w Nieporęcie ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców zwyciężył Szymon Lachowicz (Warszawski Klub Kolarski), przed Filipem Surdykiem i Michałem Grucą (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Patrycją Tabor (Warszawski Klub Kolarski) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

W rywalizacji drużynowej w Nieporęcie triumfował KK Catena Wyszków, przed IM Logistic Rafbike Cycling Team i Kamyk Radzymin MTB Team, a klasyfikację rodzinną wygrali Surdykowie, przed Dorszami i Przybylskimi.

Kolejne wyścigi odbędą się 3 marca w Kobyłce i 17 marca w Markach. Zapraszamy!

fot. Poland Bike

Dodaj komentarz