Nowa grupa kolarska – CST MTB TEAM!

Liderem Teamu jest Dariusz Batek – reprezentant Polski, wielokrotny zwycięzca wyścigów etapowych na szosie i maratonów MTB, medalista mistrzostw Polski MTB oraz srebrny medalista mistrzostw świata MTB w sztafecie z 2007 r. Batkowi pomagać będą zawodnicy: Michał Kucewicz i Karol Kucięba oraz mechanik zespołu Aleksander Kwiatek z serwisu Bikehelp.

– W zawodowym życiu coś już udało mi się osiągnąć, ale wciąż mam nadzieję, że najlepsze przede mną – podkreślił Darek Batek. – Jestem podekscytowany startem projektu CST i cieszę się, że jestem jego częścią – dodał doświadczony zawodnik.

cst_team_01

Z nadzieją rozpoczynamy pierwszy sezon grupy CST MTB Team, jednak do tegorocznych wyników podchodzimy ostrożnie. Priorytetem będą maratony MTB, w tym – między innymi – mistrzostwa świata i Europy oraz cykl Lang Team. Na pewno grupa wystartuje też w wybranych wyścigach szosowych na początku sezonu. Chcemy również odwiedzić Czechy, Słowację oraz Austrię i tam pokazać się na kilku imprezach. Szczegółowy kalendarz startów zespołu dopiero powstaje.

Plany na następne lata są ambitne, ale szerzej będzie można o nich opowiedzieć po debiutanckim sezonie, kiedy pierwsze marzenia i założenia Teamu zostaną już zweryfikowane w zawodach.

Dodaj komentarz