Michał Ficek i Michalina Żiółkowska na Oakley Uphill Race Śnieżka 2015

9 sierpnia 2015 roku już po raz 25 odbędzie się Uphill Race Śnieżka – wyścig skupiający zarówno amatorów, jak i profesjonalnych cyklistów, którzy chcą zmierzyć się z najwyższym szczytem Karkonoszy. Trasa tegorocznej edycji imprezy będzie miała swój początek na deptaku przy DW Bachus w Karpaczu oraz metę na szczycie Śnieżki (1602 m n.p.m). W rywalizacji na dystansie 13,5 km z przewyższeniami sięgającymi 1012 metrów weźmie udział Michał Ficek i Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Wyścig Uphill Race Śnieżka jest jak zawsze wydarzeniem niezwykłym – Karkonoski Park Narodowy jeden raz w roku robi wyjątek i umożliwia kilkuset kolarzom wjazd na sam szczyt najwyższej góry w Karkonoszach. W tym roku liczba uczestników została wyznaczona na 350 osób w czterech kategoriach wiekowych dla kobiet oraz sześciu dla mężczyzn. Zapełnienie listy uczestników (317 mężczyzn i 33 kobiety) w niespełna 4 minuty od rozpoczęcia zapisów może być dowodem ciągłego wzrostu popularności zawodów. Zgłoszeni zawodnicy będą mieli za zadanie pokonać trasę o długości 13,5 km z przewyższeniami wynoszącymi 1012 metrów, obejmującą takie punkty jak: Biały Jar, Świątynia Wang, Polana, Strzecha Akademicka, Spalona Strażnica czy Dom Śląski. Niezależnie od wyniku zmagań oraz osiągniętego czasu wjazdu, każdy uczestnik może spodziewać się gwałtownego przypływu endorfin oraz uhonorowania limitowanym medalem „Zdobywcy Śnieżki”. W walce o szczyt weźmie udział Michał Ficek i Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Choć podchodzę do tego wyzwania po raz pierwszy, z całą pewnością można powiedzieć, że traktuję wyścig bardzo serio. Jakby nie patrzeć, nie ma w Polsce uphillu o takim znaczeniu jak wjazd na Śnieżkę. Podjazd nie należy być może do morderczych, ale zdarza się, że jest całkiem stromo. Chciałbym powtórzyć sukces kolegów z mojego teamu – Michaliny Ziółkowskiej i Bogdana Czarnoty, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach w zeszłym roku, dlatego ciężko trenuję, a tydzień przed wyścigiem wziąłem udział w podjazdach na Równicę i Wielką Czantorię, które udało mi się wygrać. Myślę, że te wymagające kondycyjnie i technicznie podjazdy pomogły mi lepiej przygotować się na Śnieżkę – mówi Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Michalina Ziółkowska

Michalina Ziółkowska także weźmie udział w wyścigu, broniąc tytułu wywalczonego w ubiegłym roku – Śnieżka to jedna z moich ulubionych polskich gór. Kojarzy mi się z dzieciństwem, kiedy to z bratem i tatą zdobywaliśmy ją pieszo. Już wtedy pamiętam, że marzyło mi się wjechać tam rowerem, więc jak tylko jest szansa, to chętnie biorę udział uphillu. W tym roku będzie to już 5 raz. Dla mnie to taki zupełnie inny wyścig, który traktuję raczej jak dobrą zabawę, choć nie ukrywam, że im szybciej znajdę się na szczycie, tym większą mam satysfakcję. Do tej pory mój najlepszy czas to nieco ponad godzina i 6 minut. Jak będzie w tym roku, zobaczymy. Oby dopisała pogoda, bo przyjemnie jest w słońcu odpocząć na szczycie i raczyć się pięknym krajobrazem Karkonoszy – mówi Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Dodaj komentarz