Maja Włoszczowska tuż za podium na Mistrzostwach Świata MTB

Tegoroczne Mistrzostwa Świata MTB w Novym Mescie na Morave skończyły się dla Mai Włoszczowskiej czwartym miejscem. Mimo że przez większość wyścigu znajdowała się w ścisłej czołówce, na pół kilometra przed metą przebiła tylną oponę na jednym z technicznych etapów. Ostatecznie po zaciętym finiszu Polka stanęła tuż za podium.

Po starcie Włoszczowska trzymała się ścisłej czołówki, od trzeciego okrążenia nie ustępując żadnej rywalce miejsca na drugiej pozycji. W czołówce znajdowały się kolejno Szwajcarka Jolanda Neff, Kanadyjka Catherine Pendrel, Niemka Sophie Spitz i Dunka Annike Langvad, która ostatecznie zdystansowała się od reszty zawodniczek i zajęła pierwsze miejsce.

NMNM_MŚ_MajaWłoszczowska2.jpg

Od trzeciego okrążenia Annike Langvad i Maja Włoszczowska prowadziły wyścig, stabilnie trzymając się na pierwszym i drugim miejscu. Wszystko wskazywało na taką też kolejność na podium, jednak pięćset metrów przed metą, przed najtrudniejszym etapem trasy Kross Rock’n’Roll, przebiła się tylna opona w rowerze Mai. Mimo szybkiej interwencji ekipy technicznej, Amerykanka Lea Davison zdążyła wyprzedzić Polkę, podobnie jak Kanadyjka Emily Batty. Po ekspresowej naprawie Polka z powrotem wskoczyła na rower i ruszyła do przodu, szybko nadrabiając straty. Przez ostatnie 300 metrów jechały z Batty ramię w ramię, finiszując z tym samym czasem. O czwartym miejscu dla Włoszczowskiej zdecydowała długość połowy koła i cztery setne sekundy.

– Nie spodziewałam się takiego rozwoju sytuacji. Po przebiciu opony minęły mnie dwie zawodniczki, ale robiłam wszystko, by nie dać się zostawić w tyle i walczyłam do końca. Szkoda, że się nie udało. Zdecydowały ułamki sekund, wystarczyłoby dodatkowe pół metra – powiedziała Maja Włoszczowska po wyścigu. Reprezentantka Polski, na co dzień jeżdżąca w Kross Racing Team, nie kryła rozgoryczenia. – Jednak w tym sezonie to Rio pozostaje największym wyzwaniem.

1. miejsce – Annike Lungvad (Dania) – 1:30:13
2. miejsce – Lea Davison (USA) – 1:31:25
3. miejsce – Emily Batty (Kanada) – 1:31:57
4. miejsce – Maja Włoszczowska (Polska) – 1:31:57

18. miejsce – Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska) – 1:37:19

Dodaj komentarz