Maja Włoszczowska druga w wyścigu Otztaler Mountainbike Festival w Austrii!

W malowniczej miejscowości Haiming, położonej w austriackich Alpach odbył się Otztaler Mountainbike Festival (26.04.2015). Na starcie nie zabrakło światowej czołówki zawodników MTB, co w połączeniu z bardzo wymagającą trasą zapewniło kibicom wielkie emocje.

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) początkowo jechała jako 5., ale już na drugim okrążeniu wysunęła się na 2. pozycję i przez resztę wyścigu sukcesywnie powiększała przewagę nad pozostałymi zawodniczkami. W kategorii Elity kobiet zawody wygrała Annika Langvad (Specialized Racing XC), druga była Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), a trzecia Eva Lechner (Team Colnago Sudtirol).

Wyścig Elity Mężczyzn, podobnie jak w przypadku Elity Kobiet, rozpoczął się z prawie godzinnym opóźnieniem. Niemniej jednak, nie przeszkodziło to Florianowi Vogelowi (Focus XC Team) w wygraniu kolejnych zawodów, podczas których jechał niemal cały czas w pojedynkę. Drugi zawodnik na mecie zameldował się dopiero po około minucie – Ondrej Cink (Multivan Merida Biking Team), a trzeci był Kerschbaumer Gerhard (Bianchi i.idro DRAIN).

Maja Włoszczowska

Pełne wyniki elity kobiet:
1. Annika Langvad (Specialized Racing XC) 1:36:30.30
2. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) 1:39:24.37
3. Eva Lechner (Team Colnago Sudtirol) 1:40:08.10

Dodaj komentarz