LOTTO Poland Bike Marathon: kolarska majówka w Legionowie

Jeśli majówka, to tylko na rowerze i na atrakcyjnej trasie! W sobotę 2 maja w Legionowie odbędzie się trzeci etap cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2015. Oddalone od Warszawy o zaledwie 21 km Legionowo już szósty raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike.

Biuro Zawodów, start i meta wyścigów amatorów MTB znajdą się, tak jak przed rokiem, na Placu Kościuszki w Legionowie, przy zbiegu ulic Handlowej i Kwiatowej.

– To będzie prawdziwa kolarska majówka – mówi organizator LOTTO  Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Do Legionowa zawsze wracamy z wielką przyjemnością. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka trasa niezwykle ceniona przez kolarskich maratończyków. Malownicza, pełna uroku, urozmaicona i jak na Mazowsze… dość pagórkowata. Do przejechania spora liczba wąskich, krętych ścieżek w Lasach Legionowskich, techniczne zjazdy i podjazdy oraz wszystkie rodzaje nawierzchni.

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (56 km), MINI (29 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Legionowa w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

– 2 maja to również Dzień Flagi, szczególne święto dla wszystkich Polaków – podkreśla Grzegorz Wajs. – Każdy z uczestników zawodów w Legionowie otrzyma biało-czerwoną flagę. Każdy też, nie tylko najmłodsi, będzie mógł skorzystać z malowania twarzy, oczywiście w barwy biało-czerwone. Zapraszam na kolarską majówkę do Legionowa!

5

III etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 w Legionowie organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Areną Legionowo oraz Powiatem Legionowskim.

BIURO ZAWODÓW

Legionowo, Plac Kościuszki (Miasteczko Poland Bike) – 1 maja (piątek) godz. 17.00-20.00 oraz 2 maja (sobota) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.30-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

9.00-10.30 – zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)

10.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike

11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2001-2004, sektor II – rocznik 2005-2008)

11.15 – start dystansu FAN (7 km)

12.20 – ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI

12.30 – start dystansów MAX (56 km) i MINI (29 km)

13.00 – dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.45 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz