Ruszył SK bank Mazovia MTB Marathon 2015

Po wielu miesiącach przygotowań, punktualnie o godzinie 10:30 rozpoczął się letni sezon SK bank Mazovia MTB Marathon! Pogoda choć wietrzna, okazała się łaskawa i wszyscy startujący mogli cieszyć się wiosennym słońcem. Prawie 1400 zawodników dużych i małych stawiło się na starcie. W tym setka dzieci na wyścigu MiniMini+.

Inaugurujący maraton w Legionowie przyciągnął także liczną grupę kibiców, dzięki której czuć było wyjątkową atmosferę. Maraton stał na najwyższym sportowym poziomie. Ostre ściganie trwało praktycznie na całej trasie. Na dystansie Giga pierwszych czterech zawodników finiszowało w sekundowych odstępach. Widać było u nich głód ścigania po zimowej pauzie. I tak na wspomnianym najdłuższym dystansie zwyciężył Grzegorz Czetyrko (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), dalej w kolejności dojechali – Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team), Artur Korc (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn) oraz Marek Stram (Retro Rowery Duda Team).

Dystans Mega także miał swoich bohaterów. Po zaciętym finiszu pierwszy na mecie zameldował się Grzegorz Maleszka (RENAULT TEAM), Zaledwie sekundę po nim dojechał Jakub Kurstak (Mistral). Trzecią pozycję wywalczył Paweł Niechwiedowicz (BLU Cersanit Team Refleks).

Tylko trzy Panie zdecydowały się walczyć na dystansie Giga. Zwyciężyła Małgorzata Nowacka (Rower Tour.com), druga przyjechała Małgorzata Lutecka (iFON.pl). Na trzeciej pozycji zamykając tabelę wyników uplasowała się Ulrike Fuhrmann (Team 360).

DSC_2409 (1)

Pierwsze miejsce na dystansie Mega wśród Pań zajęła Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Team Refleks). Druga z niespełna minutową stratą dojechała Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team). Miejsce trzecie wywalczyła Joanna Gumieniak (Bike Atelier Team). Pełna tabela wyników na stronie www.mazoviamtb.pl/wyniki

Przed startem zagrzewali zawodników do walki Starosta Legionowski oraz Prezydent Legionowa. Natomiast po wyścigu w strefie kibica, specjalnie dla uczestników i kibiców Mazovii komentatorzy Eurosportu Adam Probosz i Dariusz Baranowski, komentowali na żywo legendarny morderczy klasyk Paris-Roubaix.

Przed nami jeszcze czternaście etapów SK bank Mazovia MTB Marathon w całej Polsce. Kolejna impreza już za dwa tygodnie w podwarszawskim Józefowie (26.04).