Maja Włoszczowska 6. na Pucharze Świata w Szwajcarii

Gospodarzem trzeciej odsłony zawodów Pucharu Świata XC, które odbyły się 5.07.2015 było szwajcarskie Lenzerheide. Maja Włoszczowska, zawodniczka Kross Racing Team zajęła 6. miejsce. Polka przez cały wyścig utrzymywała wysoką pozycję w czołówce wyścigu.

Walka o zwycięstwo odbyła się pomiędzy Norweżką Gunn-Ritą Dahle (Multivan Merida Biking Team) oraz Kanadyjką Catherine Pendrel (Luna Pro Mountain Bike Racing Team), którą ostatecznie na ostatnim okrążeniu wyprzedziła Amerykanka Lea Davison. Jolanda Neff, faworytka wyścigu po pierwszym okrążeniu spadła na 6. pozycję i do końca rywalizacji starała się odrobić straty. Szwajcarka ostatecznie przekroczyła metę jako 4. tracąc do zwyciężczyni wyścigu Gunn-Rity Dahle 2:05 minuty.

ATT00067

Zawodniczki ścigały się na trasie bez wielu podjazdów, za to z dużą liczbą punktów technicznych. Wysoka temperatura (ok. 30 stopni Celsjusza) nie ułatwiała rywalizacji. Znaczna część trasy prowadziła przez las, gdzie zawodniczki mogły schronić się przed promieniami słońca.

Pełne wyniki elity kobiet:

1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Multivan Merida Biking Team) 1:32:15

2. Lea Davison (Specialized Factory Racing) +1:00

3. Catherine Pendrel (Luna Pro Mountain Bike Racing Team) +1:36

4. Jolanda Neff (Stöckli ProTeam) +2:05

5. Irina Kalentieva (Topeak Ergon Racing Team) +2:12

6. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) +2:41

ATT00064

Dodaj komentarz