LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku

„Piątka z plusem” znów dla Płocka! Książęcy Gród ponownie oczarował miłośników dwóch kółek. W historycznej stolicy Polski odbył się siódmy etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Płocka szósty raz z rzędu. Start i meta wyścigów, tak jak przed rokiem, znajdowały się na zabytkowym Starym Rynku. Dopisała pogoda oraz frekwencja. Na niezwykle atrakcyjnej trasie, uznawanej za jedną z najpiękniejszych na Mazowszu, ścigało się prawie 800 osób.

– To taki prawdziwy klasyk Mazowsza – mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Trasa w Płocku została wyznaczona szerokimi, twardymi duktami i wąwozami wzdłuż rozlewisk Wisły. Interwałowa i pagórkowata z solidnymi jak na Mazowsze podjazdami i technicznymi zjazdami.

4

Rywalizację na najdłuższej trasie MAX (60 km) wygrał Arkadiusz Jusiński (TRW Cloudware Team), który wyprzedził Piotra Truszczyńskiego (Komobike Scott)  i Grzegorza Maleszkę (Renault Team). Pochodzący z Jasienicy koło Tłuszcza 39-letni Jusiński w obecnym sezonie LOTTO Poland Bike Marathon triumfował drugi raz, po tym jak był najszybszy na inaugurację cyklu w Otwocku. Wśród kobiet, drugi raz z rzędu w tym sezonie, zwyciężyła Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team), tym razem przed Anną Urban (Kettler Bike Team) i Ewą Dudą (TRW Cloudware Team).

Na dystansie MINI (37 km) swoje pierwsze zwycięstwo w LOTTO Poland Bike Marathon odniósł Grzegorz Kozłowski (Absolute Bike Team), wyprzedzając Pawła Piętę (Rafako MTB Team) i Marka Długołęckiego (Komobike Scott). W gronie kobiet wygrała, ścigająca się do tej pory na dystansie MAX, Izabela Macutkiewicz (ProWomen MTB Team). Za nią finiszowały Dorota Rajska (TrackCycling.pl) i Ewa Kubiak (Loyalty Point Racing Team).

2

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Płocka w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Adam Jakubowski, przed Michałem Lachowiczem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Patrykiem Dmochem (Prolog Jabłonna). Rywalizację dziewcząt wygrała niepokonana w obecnym sezonie Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team) i Pauliną Nowak (WGR Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na Starym Rynku w Płocku jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej, trzeci raz z rzędu w tym sezonie, triumfował Renault Team, wyprzedzając TRW Cloudware Team i Absolute Bike Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Petryszynami i Michalczykami. W punktacji Omnium Poland Bike na prowadzenie wśród mężczyzn awansował Daniel Pepla (Renault Team), a w gronie kobiet pierwsza nadal jest Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

VII etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Płocka i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, a starterem honorowym wyścigów był wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę, 28 czerwca w Górze Kalwarii, gdzie odbędzie się ósmy etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. To będzie półmetek sezonu.

Galeria zdjęć

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz