II etap Kross Road Tour w Głownie 20 czerwca

Zapraszamy na ogólnopolski cykl maratonów szosowych w nowej formule „od amatora do zawodowca”. Etap II odbędzie się w sobotę 20 czerwca w Głownie. Autorem trasy jest sam Darek Baranowski, wybitny kolarz zawodowy, uczestnik wszystkich największych wyścigów etapowych IO, MŚ, trzykrotny zwycięzca TdP, a obecnie ekspert i współ-komentator wyścigów szosowych na antenie telewizji Eurosport.

Runda jest bardzo ciekawa, a swoim charakterem przypomina wyścigi rozgrywane w PROTOUR w ramach tzw. tryptyku Ardeńskiego. Trasa prowadzona została asfaltami w 90% w stanie BDB i IDEALNYM. Profil wysokościowy preferuje zawodników umiejących radzić sobie z krótkimi podjazdami, ale klasyczni sprinterzy, którzy przetrzymają podjazdy nie są pozbawieni szans na zwycięstwo.

Zawodnicy wystartują na dwóch dystansach Fit 36 km oraz Mega 85 km.

Wyścig Kross Road Tour, jak podkreśla Cezary Zamana, pomysłodawca i organizator cyklu, daje możliwość poczucia się jak zawodowy kolarz. Pomaga w tym oprawa zawodów, uczestnictwo specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny oraz całe profesjonalne zaplecze. Start zawodników odbędzie się na zasadach sektorów.

Podczas wyścigu do pomiaru czasu zostanie zastosowany nowoczesny system czipów aktywnych Mylaps Prochip, który do tej pory nie był używany w Polsce podczas  imprez amatorskich. To kolejny element, który przybliża nowy cykl wyścigów szosowych Cezarego Zamany do zawodowych zmagań kolarskich oglądanych na co dzień przez kibiców w telewizji.

Zawody rozegrane będą przy ograniczonym ruchu drogowym na zamkniętych i zabezpieczonych przez odpowiednie służby drogach. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i generalna w kategoriach wiekowych, klasyfikacja drużynowa oraz klasyfikacja Open na dłuższym dystansie Mega. Wyścig otwarty jest także na początkujących zawodników, którzy nie posiadają rowerów szosowych. Dla nich stworzony będzie specjalny sektor startowy.

Organizator przygotował atrakcje dla dzieci. O najmłodszych zawodników zadba znana wszystkim rybka MiniMini, która będzie dopingować ich podczas specjalnego wyścigu MiniMini+ Mazovia. Podczas zawodów głównych rozegrany będzie wyścig dla dzieci
do lat 8. Trasa to specjalnie przygotowana i zabezpieczona pętla o długości 300 – 400 metrów. Stacja MiniMini+ przygotuje także ciekawe konkursy z nagrodami oraz specjalne stoisko dla najmłodszych.

Tytularnym sponsorem wydarzenia jest firma KROSS, największy producent rowerów w Polsce, która w tym roku zaprezentowała nową, rozbudowaną kolekcję rowerów szosowych. Na rowerach z serii Vento swoją kondycję oraz wytrzymałość budują zawodnicy Kross Racing Team, na czele z wicemistrzynią olimpijską Mają Włoszczowską.

Program zawodów

  • 8.00-9.30 – zapisy w biurze zawodów na dystans Fit
  • 8.00-9.30 – wydawanie czipów za kaucją na dystans Fit
  • 10.00 – start dystansu Fit
  • 10.30-12.00 – zapisy w biurze zawodów na dystans Mega
  • 10.30-12.00 – wydawanie czipów za kaucją na dystans Mega
  • 12.30 – start dystansu Mega
  • 14.00 – dekoracja dystansu Fit
  • 16.00 – dekoracja dystansu Mega

Dodaj komentarz