LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie

„Legionowo porusza!” I to jak! Oficjalne, legionowskie hasło ponownie idealnie oddało klimat LOTTO Poland Bike Marathon. Tłum miłośników dwóch kółek zawitał do Legionowa przy słonecznej, pięknej pogodzie. Na starcie trzeciego w tym roku etapu cyklu wyścigów, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, stanęło 900 amatorów jazdy na rowerach górskich. Lepszej „kolarskiej majówki” nie można było sobie wymarzyć!

Legionowo ze swoją „kultową” trasą, wytyczoną przez ekipę Grzegorza Wajsa, już szósty raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike. Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w Legionowskich Lasach było wszystko. Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, malowniczych ścieżek i widoki zapierające dech w piersiach. Jednym słowem – prawdziwy raj dla rowerowych maratończyków.

Na najdłuższym dystansie MAX (59 km) zwyciężył Adrian Jusiński, przed Bartoszem Owczarkiem (obaj z TRW Cloudware Team) i Arturem Mioduszewskim (Trezado Biketires.pl). Wśród kobiet wygrała Katarzyna Łysek, wyprzedzając Izabelę Macutkiewicz (obie z ProWomen MTB Team) i Annę Urban (Kettler Bike Team).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Za nim finiszowali Marek Kulik (Puławy) i Daniel Pepla (Renault Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Marta Bazańska (ProWomen MTB Team), przed Katarzyną Pakulską (TRW Cloudware Team) i Katarzyną Różycką (Rozycky Team).

Na dystansie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Legionowa w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Patryk Dmoch (Prolog Jabłonna), przed Dawidem Rosochackim (KK Cyklon Warszawa) i Michałem Lachowiczem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Katarzyna Górniak (Inter Cars MTB Team), wyprzedzając Martę Rusek (Warszawa) i Maję Dzięgielewską (3R – Radomski Ruch Rowerowy). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Legionowie triumfował TRW Cloudware Team, przed Renault Team i Komobike Scott. Klasyfikację rodzinną wygrali Żeszczyńscy, przed Różyckimi i Lachowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), a w gronie kobiet nową liderką została Katarzyna Różycka (Rozycky Team).

III LOTTO Poland Bike Marathon 2015 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Areną Legionowo i Powiatem Legionowskim. Najlepszych zawodników podczas efektownej dekoracji na scenie nagradzali prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, wiceprezydent Legionowa Piotr Zadrożny i dyrektor Areny Legionowo Michał Kobrzyński. A kolejne kolarskie emocje już w sobotę 23 maja w Radzyminie, gdzie odbędzie się IV etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon.

Galeria zdjęć

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz