LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To był prawdziwa kolarska bitwa! Kolorowy peleton LOTTO Poland Bike Marathon zawitał do Radzymina, czyli miasta „Cudu nad Wisłą”. W czwartym etapie tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, wystartowało 750 amatorów na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znalazło się, tak jak przed rokiem, przy Zespole Szkół im. Eleonory Czartoryskiej.

– Niezwykle zróżnicowany radzymiński szlak okazał się sporym wyzwaniem dla uczestników, o czym świadczą czasy najlepszych na mecie – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Trasa przebiegała w „widłach” Bugu i Narwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin – Rynia – Białobrzegi – Radzymin. Naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów.

Na najdłuższym dystansie MAX (54 km) zwyciężył Adrian Kuczyński (Absolute Bikes RedIngo Team), przed Bartoszem Grędzińskim (Kross Staff Team) i Michałem Glanzem (Warszawski Klub Kolarski). Wśród kobiet wygrała Agnieszka Zych (Absolute Bikes RedIngo Team), wyprzedzając Izabelę Żeszczyńską (Dirty40) i Krystynę Żyżyńską-Galeńską (Mybike.pl).

Trasę MINI (26 km) najszybciej pokonał Tomasz Majewski (Retro BikeAcademy.pl ), przed Danielem Packim (VIP Trans Team) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). W rywalizacji kobiet już czwarty raz z rzędu triumfowała Magdalena Kuszmider (Legionowo), która wyprzedziła Joannę Sobczuk i Monikę Sypułę (obie z Wodociągów Warszawskich).

Na dystansie FAN (8 km) zaliczanym również do Pucharu Mazowsza ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców zwyciężył Kamil Lach, przed Maciejem Petryszynem (obaj z UKK Huragan Wołomin) i Janem Ambrożkiewiczem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt najlepsza była Katarzyna Praszczałek (Dynamik ART), przed Kamilą Wielgo (RKS Family Active) i Julią Ryst (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Radzyminie triumfował Absolute Bikes RedIngo Team, przed MGG Helpea Team i Rowerowy Squad Bike Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Akademią Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Struzikowie, przed Żeszczyńskimi i Grucami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 nowym liderem został Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), a wśród kobiet prowadzi nadal Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

Peleton Poland Bike pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 14 maja w podwarszawskiej gminie Nadarzyn podczas wyścigów ze startem i metą w Parku Pałacowym w Młochowie. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz