LOTTO Poland Bike Marathon w Kozienicach

Przez Kozienice przetoczyła się kolarska fala. Przy żarze lejącym się z nieba ponad 600 miłośników jazdy na rowerach górskich wzięło udział w dwunastym etapie tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu organizowanym przez Grzegorza Wajsa. Start i meta wyścigów z kolorowym Miasteczkiem Poland Bike znajdowały się na stadionie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Trasa wiodła m.in. ścieżkami i szlakami Puszczy Kozienickiej.

Na najdłuższym dystansie MAX (69 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (TRW MTB Racing), przed Adrianem Kuczyńskim (Absolute Bikes RedIngo Team) i Pawłem Trzcińskim (TRW MTB Racing). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska (Trezado BikeTires.pl), wyprzedzając Barbarę Kleczaj (Go Sport AK Sped Team) i Aleksandrę Wójcik (WGR Team).

Trasę MINI (32 km) najszybciej pokonał Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), finiszując przed Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team) i Bartłomiejem Kwapiszem (AdiOstry Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Gregorowicz (Go Sport AK Sped Team), która wyprzedziła Elżbietę Tyszkiewicz (Gdańsk) i Joannę Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

Na dystansie FAN (7 km) ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców zwyciężył Kamil Lach, przed Maciejem Petryszynem (obaj z UKK Huragan Wołomin) i Wiktorem Orczykowskim (Mirów Stary). W gronie dziewcząt najlepsza była Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Natalią Dobrzyńską (Alltop Stag Team) i Malwiną Krzyczkowską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Kozienicach triumfował Absolute Bikes RedIngo Team, przed TRW MTB Racing i KS Energia Kozienice. Młodzieżową punktację drużynową wygrał UKK Huragan Wołomin, przed Akademią Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin i Kamyk Radzymin MTB Team. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Grucami i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą nadal Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

Teraz ekipa Poland Bike zaprasza na warszawskie Stare Miasto. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 6 sierpnia podczas VIII Memoriału Stanisława Królaka, finału Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Na kultowej rundzie w sercu Warszawy będą ścigać się dzieci i młodzież; amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych; kolarze i kolarki z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego, w tym elita zawodowców. Start i meta wyścigów w pobliżu Placu Zamkowego na Krakowskim Przedmieściu.

Dodaj komentarz