Kraków gotowy na Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy!

To będzie wyjątkowy weekend w Krakowie! W najbliższą sobotę na Błoniach odbędzie się pierwsza w tym roku edycja Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego oraz Wyścig o Puchar Ministra Spotu i Turystyki.

„Zaczynamy dwunasty cykl. To bardzo długo, nie ma wielu wydarzeń cyklicznych, które tyle trwają. Przy czym Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to nie tylko projekt sportowy. Zbudowaliśmy wielką rodzinę ludzi, którzy sobie pomagają, wspólnie się bawią i razem z nami propagują zdrowy tryb życia. O to chodziło, aby wyjść z taką ofertą do społeczeństwa. Wielu ludzi przyjeżdżało kiedyś z małymi dziećmi, a teraz te dzieci są dorosłe i dalej jeżdżą. Coś pięknego” – mówił podczas oficjalnej prezentacji zawodów Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Vienna Life TU na Życie S.A.

„Nasze maratony to więcej, niż tylko sport. Od początku chcieliśmy dać ludziom możliwość aktywnego spędzania czasu całymi rodzinami. Stworzyliśmy imprezę, podczas której można rywalizować albo po prostu miło spędzać czas w profesjonalnie stworzonych warunkach. Przygotowujemy też atrakcje dla tych, którzy akurat nie startują” – dodawał Czesław Lang, Dyrektor Generalny firmy Lang Team.

Pierwsze w tym roku zawody odbędą się w Krakowie. Na Błoniach trwają ostatnie przygotowania. Trwają jeszcze zapisy – także w dniu wyścigu od godziny 8 do 10.30. „Już teraz zapraszam wszystkich na Błonia. Nie tylko tych, którzy planują startować. Zapowiada się wspaniała pogoda, więc świetnie spędzić ten czas na powietrzu. A poza tym, przygotowaliśmy całą masę atrakcji” – mówi Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. Maraton organizowany przez Lang Team odbędzie się w Krakowie już po raz ósmy i zawsze cieszył się wielkim powodzeniem. Teraz dochodzi do tego Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. „To dla nas także wyjątkowe wydarzenie. Chcemy dać dzieciom i młodzieży możliwość, aby mogły się ruszać i aktywnie spędzać czas. Sport to świetny sposób na wychowanie i naukę odpowiedzialności. A przy okazji szukamy następców Michała Kwiatkowskiego czy Rafała Majki” – mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu Lang Team

Aby wziąć udział w Vienna Life Maratonie Rowerowym nie trzeba być zawodowym kolarzem. Ideą imprezy jest bowiem łączenie profesjonalistów i amatorów niezależnie od ich wieku. Każdy miłośnik kolarstwa znajdzie coś dla siebie, ponieważ przygotowano trzy trasy różnej długości: Mini (30 km), Medio (60 km) i najdłuższa Grand Fondo, która w związku z przypadającym w tym roku stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości ma około 100 km. Dla najmłodszych przygotowana będzie Parada Rodzinna, a dzieci i młodzież będą mogły wystartować w pierwszym wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.

Foto: Szymon Gruchalski 

Dodaj komentarz