Inauguracja Garmin Iron Triathlon 2018 już w najbliższą niedzielę w Płocku!

W ten weekend w Płocku ruszą zmagania w ramach tegorocznego cyklu Garmin Iron Po zeszłorocznym sukcesie organizacyjnym i frekwencyjnym Płocka nie mogło zabraknąć wśród miast-gospodarzy największego i najstarszego cyklu zawodów triathlonowych. Listy startowe Garmin Iron Triathlon Płock 2018 pękają w szwach i zapowiada się znakomita impreza!

Właśnie w Płocku, po raz pierwszy w historii cyklu Garmin Iron Triathlon zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: debiutującą w cyklu „połówkę” czyli 1/2 IM (1,9 km – 90 km – 21,1 km) oraz tradycyjnie: 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) i 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Na każdym z dystansów będzie można wziąć udział w sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Najmłodsi wezmą udział w zawodach biegowych – Garmin Kids: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Etap pływacki Garmin Iron Triathlon Płock odbędzie się w Zalewie Sobótka. Następnie na zawodników czeka wymagający, prawie kilometrowy podbieg do strefy zmian. Niewielkiej modyfikacji uległa również trasa kolarska, nawrót będzie zlokalizowany na ul. Kazimierza Wielkiego, więc zawodnicy nie będą wjeżdżać na drugą pętlę wzdłuż Ratusza, zawodnicy pojadą ulicami Płocka, a następnie drogą wojewódzką nr 562 przez Maszewo i Brwilno w stronę miejscowości Biskupice. W tym roku w Płocku wydłużona została pętla biegowa, tym samym zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/8 IM będą pokonywać tylko jedną pętlę, na 1/4 IM 2 pętle, a na 1/2 IM 4 pętle.

Strefa zmian usytuowana będzie na Rynku w Płocku, tuż przed budynkiem Ratusza. Biuro zawodów i strefa EXPO z licznymi atrakcjami również znajdować się będą na Rynku. Meta oraz strefa finishera zlokalizowane będą na ul. Stary Rynek. Zorganizowanie zawodów w samym sercu miasta sprawi, że będą one niezwykle widowiskowe, a zgromadzeni kibice będą mieli okazję śledzić rywalizację nie ruszając się z miejsca!

Cały czas można się zapisać na wszystkie imprezy i dystanse cyklu Garmin Iron Triathlon 2018. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na www.irontriathlon.pl. Więcej informacji znajduje się na profilu cyklu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/irontriathlon/.

Dodaj komentarz