Komentarze zawodników RAFAKO MTB Team po I edycji Bike Maratonu 2016

Błoto, zdrowa rywalizacja i rekord w liczbie startujących – tak w skrócie można podsumować pierwsze zawody w tegorocznej edycji Bike Maratonu, który odbył się 16 kwietnia br. w Miękini. Wśród sportowców znaleźli się zawodnicy RAFAKO MTB Team, którzy tym samym zainaugurowali nowy sezon. Już niebawem, w trakcie VIII Mistrzostw Energetyków MTB w Krakowie, powalczą o utrzymanie zdobytego rok temu drużynowego Mistrzostwa Polski.

Bike Maraton to cykl największych i najpopularniejszych maratonów MTB w Polsce. W sobotę, 16 kwietnia, na starcie pierwszych zawodów w tegorocznej edycji Bike Maratonu w Miękini stanęło dokładnie 2027 osób, co okazało się frekwencyjnym rekordem Polski. Biorący udział w zawodach kolarze mieli do wyboru przejazd trasami na trzech dystansach: MINI (24 km), MEGA (51 km) i GIGA (74 km). Tradycyjnie już ścigali się także w kategorii drużynowej i wiekowej.

RAFAKO MTB Team to kilkunastoosobowa drużyna, której skład w większości stanowią pracownicy RAFAKO S.A. W trakcie Bike Maratonu w Miękini zawzięcie walczyli o punkty na wszystkich trzech dystansach. Drużynowo zajęli 9. miejsce.

Pogoda tego dnia nie rozpieszczała zawodników, a wszechobecne błoto skutecznie utrudniało przemierzanie trasy. – Był to nasz pierwszy start po zimowej przerwie, na który nie ukrywam, bardzo się cieszyliśmy. Na pierwszy rzut oka warunki jazdy wydawały się łatwe, natomiast już po początkowym odcinku terenowym okazało się to złudne. Było mnóstwo błota i w rezultacie wszyscy wróciliśmy cali ubłoceni. Jednak najważniejsze, że wszyscy dotarliśmy do mety, zadowoleni, brudni ale szczęśliwi!- wyjaśnił Piotr Kędzior, zawodnik RAFAKO MTB Team, który startował na dystansie MEGA.

– Trasa nie należała do łatwych. Przez padający wcześniej deszcz utworzyło się błoto, które okazało się niemałym utrudnieniem. Nie jestem do końca zadowolony z wyniku, ale był to nasz pierwszy start w tym roku i traktuję go jako rozgrzewkę. Mam nadzieję, że w kolejnych zawodach osiągnę znacznie lepszy wynik – powiedział Grzegorz Ginalski z RAFAKO MTB Team, także startujący na dystansie MEGA.

Rafako MTB Team w Miękini (2)

Już 7 maja br. w Krakowie, odbędą się VIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – TAURON CUP w ramach cyklu Skandia Maraton Lang Team 2016. Celem tego cyklicznego wydarzenia jest promocja sportu masowego wśród pracowników branży energetycznej. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, w Krakowie powalczą zawodnicy RAFAKO MTB Team, którzy w tym roku będą bronić tytułu mistrzowskiego.

Przygotowania do Mistrzostw Polski Energetyków idą pełną parą. W ubiegłym roku wywalczyliśmy pierwsze miejsce, którego 7. maja będziemy zawzięcie bronić. Mamy świadomość, że konkurencja będzie ogromna, ale damy z siebie wszystko. Jesteśmy dobrej myśli – dodał Piotr Kędzior. W trakcie startów zawodnikom RAFAKO MTB Team towarzyszyć będzie nowy dostawca systemowego sprzętu – firma POLSPORT z Częstochowy, która zajmuje się dystrybucją rowerów marki Orbea i akcesoriów.

Ten rok zapowiada się dla klubu RAFAKO MTB Team niezwykle ciekawie. Tradycyjnie będziemy walczyć na trasach Bike Maratonu, tym razem również na najtrudniejszym dystansie GIGA. Będzie nas też bardziej widać w cyklu Skandia Maraton, a nowością będzie udział w cyklu wyścigów Bike Atelier Maraton, które odbywają się u nas, na Śląsku. Nie zabraknie w naszym kalendarzu ciekawych imprez wieloetapowych, jak Gwiazda Południa w Zawoi czy Bike Adventure w Szklarskiej Porębie. Kilkoro zawodników powalczy też w wyścigach szosowych, w tym w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie. Mamy też wśród nas ludzi, których pasją stał się triatlon, będą oni startować w zawodach triatlonowych na różnych dystansach zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach – podsumował Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu RAFAKO S.A.

Warto przypomnieć, że poprzedni sezon RAFAKO MTB Team był niezwykle owocny. Drużyna kolarzy wystartowała we wszystkich zeszłorocznych zawodach Bike Maraton na dystansach MEGA i MINI. W Krakowie, w ramach cyklu Skandia Maraton Lang Team 2015, w pięknym stylu wywalczyli drużynowe Mistrzostwo Polski Energetyków w MTB. Bardzo dużym  sukcesem Rafakowców było też zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej na dystansie MEGA w niezwykle wymagającym Beskidy MTB Trophy.

Dodaj komentarz