Kolarska rywalizacja w Parku Chorzowskim – AMP MTB

W dniach 13-14 maja 2017 roku blisko 260 studentek i studentów z 46 uczelni wyższych zmierzy się z trasą cross-country wyznaczoną w Parku Śląskim. Powalczą o medale w ramach Akademickich Mistrzost Polski MTB.

Już za trzy tygodnie wielu specialistów od olimpijskiej formuły kolarstwa górskiego, czyli XCO przyjedzie do Chorzowa walczyć o tytuł akademickiego mistrza Polski. Koszulek bronią Aleksandra Podgórska i Jakub Zamroźniak w wyścigu na czas oraz ponownie Podgórska i Maciej Jeziorski w wyścigu ze startu wspólnego. Proces nadsyłania zgłoszeń wstępnych już został zakończony. Teraz trwają zgłoszenia ostateczne konkretnych zawodników.

Mimo, że trasa jest łatwiesza niż ta z ostatnich lat, wyznaczona runda zawiera kilka ciekawych, technicznych sekcji, a przede wszystkim blisko 300 metrów przewyższenia na okrążeniu. Możemy więc być pewni dobrego sportowego widowiska mówi Grzegorz Miedziński, wieloletni organizator AMP w kolarstwie.

Lokalizacja imprezy gwarantuje doping setek kibiców, gdyż Park Śląski jest miejscem często odwiedzanym przez całe rodziny. Ścieżki rowerowe, rolkostrady, wesołe miasteczko, czy zoo to tylko niektóre z jego atrakcji. Organizatorzy przygotują także kilka atrakcji dla uczestników i kibiców. Wszyscy zgromadzeni przy Dużym Kręgu Tanecznym, czyli przy starcie/mecie zawodów, będą mogli obejrzeć samochody z oferty salonu Auto-Gazda, oraz sprawdzić nowości produktowe kilku firm z branży rowerowej. Ponadto w sobotę 13 maja około południa odbędą się mini-wyścigi dla dzieci   (4-8 lat), na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy całe rodziny. Bieżące informacje o imprezie publikowane są na www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB oraz na www.amp-mtb.pl.

Piątek 12 maja 2017

16:00 – 19:30 – weryfikacja (Hotel Best Western)

20:00 – odprawa techniczna (Hotel Best Western)

Sobota 13 maja 2017

10:30 – wyścigi indywidualny na czas kobiet

12:00 – wyścigi indywidualny na czas mężczyzn

Niedziela 14 maja 2017

10:00 – wyścig ze startu wspólnego kobiet

12:30 – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn

15:30 dekoracja zwycięzców i zakończenie mistrzostw

Dodaj komentarz