Świąteczne ściganie zawodników z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Katarzyna Solus-Miśkowicz i Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wystartowali w Kutna Hora na zawodach rozpoczynających cykl Pucharu Czech XCO. Konwa zakończył wyścig na 3. miejscu podium, a Solus-Miśkowicz dojechała do mety jako piąta.

Marek Konwa – Kutna Hora UCI C1, 3. miejsce w elicie mężczyzn:

W weekend wystartowałem w zawodach Pucharu Czech klasy UCI C1 w czeskiej miejscowości Kutna Hora. Na starcie pojawiła się czołówka czeskich zawodników z wicemistrzem olimpijskim Jaroslavem Kulhavym na czele. Trasa w Czechach jak zwykle była bardzo dobrze przygotowana i wymagająca technicznie. Miała charakter mocno interwałowy z krótkimi, sztywnymi podjazdami. Zaraz po starcie odjechaliśmy w szóstkę. Przez pierwsze okrążenia trzymaliśmy się razem, chociaż tempo wcale nie było wycieczkowe. Prawdziwe ściganie rozpoczęło się na trzy okrążenia przed metą, kiedy to rozpoczęły się mocne ataki, które porozrywały naszą grupkę. Jechaliśmy każdy osobno, ale w niewielkich odstępach. Po mocnej końcówce udało mi się zająć 3. miejsce, z czego jestem bardzo zadowolony. A już za tydzień kolejne wyzwanie – wyścig klasy HC w austriackim Haiming, gdzie na pewno pojawią się najlepsi zawodnicy na świecie.

Katarzyna Solus – Miśkowicz – Kutna Hora UCI C1, 5. miejsce w elicie kobiet:

Niedziela Wielkanocna w tym roku spędzona na wyścigu kategorii UCI C1 w Czechach. Zajmuję 5. miejsce ze stratą ponad 3 minut. Dobry wyścig, jeszcze lepszy trening. Cieszy fakt, że dałam z siebie wszystko. Forma jeszcze nie taka jak trzeba, ale idzie w dobrym kierunku. Niesamowity wyścig pojechał Marek Konwa który zajmuje 3. lokatę. Przy każdym wyścigu  pokazuje, że wrócił do dawnej dyspozycji, a samo oglądanie Marka podczas jazdy to przyjemność 🙂 Wielkie gratulacje dla zwyciężczyni, Oli Podgórskiej!

fot. Jaroslav Svoboda

Dodaj komentarz